6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
Üdvözlöm! Ezeket a növénykéket ilyenkor tavasszal érdemes kiszedni, minél nagyobb föld labdával és a gyökerekre nagyon vigyázva! Ezekből kiválóan lehet sövényt telepíteni, viszont a 20 cm-es növényekből elég sokára lesz sövény, szerintem (ha minden ideális: trágya, víz, napfény) kb 5-8 év.
Kedves Csaba! A babérmeggy jól alakítható, metszhető cserje. Fává lehet alakítani, mégpedig úgy, hogy az oldalágakat tőből nyugodtan le lehet vágni, a kívánt korona magasságig. a koronát aztán lehet tetszés szerint alakítani. Bonsainak is szerintem simán nevelhető növény.
Kedves Andrea! A ficus ültetőközege már nem tartalmaz kellő mértékű tápanyagot és a szerkezete sem megfelelő a hosszabb távú tartásra. Javasolnám amint teheti ültesse át friss bonsai ültetőközegbe. Az öntözést áztatásos technikával ajánlott elvégezni. De vissza térve a levelek állapotára. A lombhullás ebben az időszakban életszerű jelenségnek számít, hamarosan megjelennek az új hajtások és a régebbi leveleket eldobálja (általában a fás szár alsó harmadában elhelyezkedő levelekre gondolok). A felső harmadban lehullott leveleknek az öntözés helytelen módja, a helyváltoztatás (pl: boltból átkerült a lakásba) is lehet az oka. Az aklimatizálódás eltarthat 3-5 hétig is ebben az időszakban a sűrű lombvesztés nem kizárt. Ha sikerült kiválasztania a megfelelő helyet akkor minimum 1 -2 évig ne vigye más helyre had szokja meg a lakás fénymennyiségét, páratartalmát és hőmérsékletét. Összegezve a fácskának nem látom komoly baját. Javasolnám az átültetését , valamint 3 hetente (vegetációs időszakban 2 hetente) bonsai tápoldattal való öntözését. Üdvözlettel Hirth János
Kedves Erika! Azt javaslom, hogy kicsit ültesse mélyebbre a növényt, amíg érzi, hogy biztonságosan stabilan áll. Az elszárad leveleket egyszerűen vágja le, valószínüleg az átültetés kissé megviselhette, de szerintem rendbe jön!
kedves Olvasónk, itt minden információt megtalál: http://www.chiamag.com/ üdv