6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
A szőlőre jellemző. hogy gyökerei nagyon mélyen fúródnak a talajba, ezért a 25 éves tőkéket már átültetni nem lehet, s mivel az oltás vagy szemzés is nagy gykorlatot igénylő szaporítási mód, ajánlanám, hogy szerezzen be egy kertészetből 1-2 csemegeszőlő fajtát, s közben lehet kisérletezni az oltással is. Évelő növényeket elvirágzás után, de még jóval a fagyok előtt lehet átültetni.
A mellékelt cikkekből jól látható, hogy a sárgulásnak sok oka lehet. A fenyőknél gyakran a tápanyaghiány tünetei jelentkeznek ilyen formában. Ennek oka lehet az egyoldalú műtrágyázás, vagy ha a talaj túl meszes vagy túl savas. A nem megfelelő pH-érték ugyanis akadályozza a egyes elemek felvételét. Vashiány esetén a hajtáscsúcs levelei sárgulnak, ha a hiány sokáig tart a levelek a szélükön száradni kezdenek - ez a vasklorózis. Súlyos esetben vas tartalmű lombtrágyával kell kezelni a fát.
Ez a csapadékos időjárás nagyon kedvez a gombák elszaporodásának, valószínű a botrítisz támadta meg a termést. Talán lehet ellene permetezés nélkül is védekezni, ha szellősebb helyet keres a cserépnek, s ha nem hagyja teljesen sűrűn bebokrosodni a növényt.
Szobanövényeink a hirtelen levegőváltozásra vagy ha hirtelen a napra tesszük őket megéghetnek, elejét vehetjük, ha növényünket folyamatosan szoktatjuk át a naposabb helyre. Ha kártevők lepték el növényét az ellen permetezéssel kell védekezni, valószínű pajzstetvek a látogatók. Alábbi cikkünkben olvashat a pejzstetvekről és az ellenük való védekezésről:
A növény amire gondolhat valószínű, hogy egy évelő madársóska faj. Az alábbi cikkben megtalálja, hogyan lehet megszabadulni tőle!