6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
Nagyon köszönjük, a klassz tippet, írunk róla! Édenkertész
Kerülni kell a tűző napot az elhelyezésnél, és nem szabad túlöntözni. Nagyon erős fényben, főként ha ablakon keresztül is rá tud sütni a nap gyakran világos leveleket fejleszt, és ugyanez történhet a túlöntözésnél is. A Zamioculcas igen jó szárazságtűrő, a kimondottan ritka öntözéssel szebb növény nevelhető belőle, mint a gyakorival.
A kék áfonya kifejezetten savanyú kémhatású talajban érzi jól magát, ennek hiányában sárgulhatnak levelei. Amennyiben 2 évnél régebben van ugyanabban a talajban, tőzeggel kevert új talajba ültesse át. Wuxal szuper komplex műtrágyaoldattal 2 hetente öntözze be földjét, így megelőzheti az esetleges tápanyaghiányt. A japánjuhar leveleit a nyári hónapokban a tűző nap gyakran leégeti. Sajnos ez a növény nem bírja a forróságot. Ha edényben neveli, helyezze a nyári hónapokban félárnyékos helyre, déli órákban ne érje közvetlen napfény. A szabdföldbe kiültetett növénynél a kritikus hetekben árnyékolja a juhar lombját.
Valamilyen aerosollal be kellene fújni a járatba, a fészket pedig egyszerűen leverni. Számtalan készítmény van a piacon, Biolit, Protect, Vape, Raid...
Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről! Valamint szíveskedjen tájékoztatni, hogy hol él a növény (talajban vagy dézsában), mióta van ott, és hogyan kezeli. Édenkertész