6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
Az 1. képen Clusia rosea: Télen legalább 16-18 °C-os hőmérsékletet biztosítunk számára. Nyáron huzatmentes, de jól szellőző helyen 21 °C feletti hőmérsékletet igényel. Nyáron, a növekedési időszakban, részleges árnyékban tartsuk növényünket. Természetes élőhelyén a közvetlen, erős, tűző napfénytől megvédi az erdő. Ha túl erős napfény éri, levelei megperzselődhetnek. Télen elviseli a közvetlen, de gyenge napfényt. A cserépben tartott növényt alaposan öntözzük, majd hagyjuk a talajt majdnem kiszáradni a következő alapos öntözés előtt. Az aktív növekedés időszakában havonta tápoldatozzuk közepes töménységű táppal. A 2. képen coleust látok, ha a levelein apró szőröcskék is vannak, akkor biztosan az. A magyar nevén díszcsalán. A vízigénye magas, ezért ne hagyjuk földjét kiszáradni, cserepét tegyük minél naposabb helyre. Nyáron érdemes a hajtáscsúcsokat folyamatosan visszavágni, így tömör dús bokros növényt kapunk. A 3. a Selaginella apoda - Csipkeharaszt. Mérsékelten adjunk neki vizet, és permetezzük is kicsit, szereti kellemes meleg helyet és a világos helyet, de a tűző napot nem bírja.
Tökéletesek a megfejtések! Gondolom, így a gondozásukat is ismeri. Sok örömet kívánok a virágokban és a virágokhoz!
Ismét sikeres volt a virágok kilétének megállapítása!:) Sok sikert a szépségekhez!
A májusi hajtásválogatás (10 cm-es hajtáshosszúságnál) a vezérek konkurens hajtásainak eltávolításából áll. A második zöldmetszés időpontja július eleje, a rügyfakadástól számított 90. nap körül. Ilyenkor adódik a csúcs- és oldalnövekedés szabályozásának legjobb lehetősége. Ha a sudár vezérhajtása lényegesen meghaladja (legalább 30%-kal) az oldalvezérhajtásokét, egy alsóbb, az uralkodó szélirányban álló, másodrendű hajtásra metsszük vissza. Amennyiben az oldalvezérhajtások hosszabbak, kifelé álló másodrendű hajtásra metszünk vissza. Ezzel egyben a vázkarok megfelelő szögét is szabályozzuk, vízszintes irányba térítjük. A július elején végzett zöldmetszés során az egyensúly-szabályozás mellett a központi sudáron és vázkarokon a későbbi termőrészek alapjait is képezzük. Ez a sudár- és vázkarvezérvesszőkön képződött, néhány megfelelő helyzetű másodrendű hajtás meghagyásából áll. A vázkarokon csak oldalirányban, halbordaszerűen hagyunk meg másodrendű hajtásokat.
A nevezett hagyma tavasszal van kereskedelmi forgalomban( www.tulipanvilag.hu oldalon is utána nézhet ennek), a vásárolt hagyma valószínűleg már életképtelen volt a vásárlás pillanatában is(ahhoz hasonló mint tulipánt venni nyáron a Holland virágpiacon)