6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
A Phala virágszárakat a tövétől 1cm távolságban le kellene vágni és majd ujakat hoz helyettük. Bromélia:Azonnal eltávolitani a teljes talaját,lemosni a gyökerekről a maradékot is.Ha a sarjnak már van saját gyökere akkor levágni az elszáradt anyanövényről és (uj ültetőközegben)önálló növényként nevelhető tovább.Ha az anyanövénynek csak a levelei száradtak el de a tőrész még szemmel láthatóan ép és él,akkor a sarjnövényt nem kell levágni róla csak az elszáradt leveleket. üdv
A növény egy mini phalaenopsis hibrid,nem igényli a túl nagy cserepet.Mivel a kaspó takarja a gyökérzetet (is)nem tudom megállapitani az átültetés szükségességét.Mindenesetre 2 évente szükséges lehet az átültetése de nem a cserép szükössé válása miatt,inkább a talajcsere legyen az ok mivel az ültetőközege 2 év alatt összeesik és levegőtlenné válik. Javaslatom:4 rész apró(5-10mm fenyőkéreg,1 rész tőzeg,1 rész moha) Sok sikert
Kedves Varga Tamás! A szöszök, gyapjas pajzstetvek! Sajnos a kontakt szerek nem jók, mert az állatokról lepereg a permetszer. Csak felszívódó szert lehet használni, hogy a növény sejt áramlatába bejutva kiszívja a mérget a növényből és így pusztul el! Javasolt szerek: Chess 50 WG, Actara 25 WG, Karate 2,5 WG. Ezek mind szabadforgalú szerek.
Valóban előfordul, hogy olykor a keleti hunyor karácsonyra kivirágzik, viszont általában ez január közepe után vagy csak februárban szokott bekövetkezni. Tél ideje alatt érdemes a régi leveleit leszedni róla, még a virágok megjelenése előtt. A hó lerázogatása nem valószínű, hogy felgyorsítaná a virágzást, viszont ha a hőmérséklet nagyon lehűlne, akkor viszont a hóréteg különösen jót tesz a növénynek, ugyanis a hó megvédi az elfagyástól, melegen tartva a virágföldet. A túl vastag hótakaró sem jó a növénynek, mivel a hó súlya könnyedén megkárosíthatja a növényt, viszont egy kis hóréteg nem árt neki. Kapcsolódó információk: Kora tavaszi hagymások - nem a hóvirág az első!
Sajnos a kép nagyon életlen, nehéz kivenni mit is látok! "Földes, tetves, vagy penészes lenne... " Nedves papírzsebkendővel megtörölve mindhárom jelenség elmúlna. Ha mégsem, akkor bakteriális fertőzés lehet. Javaslatom: Ha a folt terjed, bármilyen gomba és baktériumölő szerrel permetezze be a leveleket. Egyéként nem gondolnám, hogy a növény veszélyben lenne. Üdv