6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
Kedves Dorka! Szoba rózsa nincsen, sajnos nem bírják a benti klímát. Tegye ki kertbe, vagy teraszra és öntözze hetente, ha cserépben marad.
Üdvözlöm! A képen egy begónia (Begonia elatior) van. Szereti a sok vizet, de ültesse tőzeges laza földbe, mert nem jó, ha tocsog a talaj. Meleg, napos helyet kíván. Érdemes egy téli pihenőt biztosítani számára, heti öntözéssel és 15 C körüli hőmérsékleten!
Üdvözlöm! Ez egy tünet, aminek számtalan oka lehet: a magas talajszint, erős metszés, sérülés stb... A mézgás sebeket egy éles tiszta késsel ki kell vágni. A mézgásodást egy baktérium-gomba együttes fertőzése is okozhatja.
Üdvözlöm! A képen egy: Euphorbia leuconeura van. A Madagaszkár ékszere névvel illetik leginkább. Egészséges, szép a növény, ez a normális fejlődési módja!
Tisztelt Bódiné! A fokföldi ibolyának a leggyakoribb betegségei a szürke penész és a lisztharmat. A leírtak szerint a lisztharmatos betegség lépett fel. Ez ellen a következő gombaölő szerekkel lehet védekezni: Amistar, Topas 100 EC, Cosavet DF. A beteg növényi részeket távolítsuk el és permetezzük a növényeket. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu