6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
Kedves Tamás! Általában ezeket a tüneteket fény és tápanyaghiány okozza, esetleg az erős közvetlen napfény!
Tisztelt Ágnes! Az encián bokor meleg száraz és napos helyű teraszt kedveli. Az öntözés inkább ritkán de nagyobb vízadagokkal történjen. A túl öntözést kerüljük. Télen a leanderhez hasonlóan zárt fényes helyen kell tárolni. A növényt a túlöntözés után hagyjuk szárazabban, és akkor ismét kihajt. Metszeni a virágzáskor, és után lehet májustól augusztusig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képeken az öntözés során keletkező sók kicsapódása és kis gomba telepek láthatók. Az öntözéseket csökkenteni lehet és inkább ritkán öntözzünk, de nagyobb adagokkal, valamint a káros szervezetek elszaporodása ellen jó a réz tartalmú Bordói lé és a Dithane M-45 gombaölő szerek talajra öntözése. Érdemes a fertőzött felső 1-2cm-es talajréteget eltávolítani. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Örsi G! A képek alapján elképzelhető a vízkor, ödéma, esetleg valami baktériumos megbetegedés. Az ödéma a túlöntözéstől és alacsonyabb tartási hőmérséklet együttes tünete. A növényen megjelennek kidudorodások, kis "hólyagok". JAvaslom, hogy mérsékelje az öntözést (télen amúgy is) és permetezze le Champion nevű szerrel!
A tőzeglégy nem tesz ilyet! Sajna valóban nem igaziak a fotók. Annyit látok,hogy ez egy nem megfelelő talajban lévő Cattleya vagy Laelia ami bizony nagyon elhanyagoltnak néz ki és valószínű több betegsége is van egyszerre + atkafertőzött ami szabad szemmel nem igazán látható. Javasolt gyógymód: azonnal kivenni az ültetőközegből, az ültetőközeget kidobni, a növényt megtisztítani az elhalt részektől majd egy erős gomba + gyapjas vagy pajzstetű+baktérium+atka ölő keverékbe beáztatni legalább fél órán keresztül majd leszáradás után egy teljesen új de nem tőzeg alapú keverékbe visszaültetni. Sok Sikert!