6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
Tisztelt Aranka! A pampafű metszése A papmpafüvet tavasszal márciusban érdemes visszavágni kb. 10-20 cm magasságot meghagyva. A visszavágást lehet metszőollóval, sövényvágó ollóval, és ágvágó ollóval elvégezni. A növény még terebélyesedhet akár még egyszer ekkorára is. A pampafű szaporítása A tőosztást vagy ősszel lombhullás után, vagy tavasszal az fagyok után végezzük el. A tőosztáskor kb. 10 cm átmérőjű tövekre vágjuk a növényt egészséges szárakkal, és gyökérzettel rendelkezve. A növényt az új helyére vagy cserépbe tehetjük, tápanyagban gazdag (érett marhatrágyás föld) talajba ültetve. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu A pampafű teleltetése A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
Tisztelt Kertbarát! A cédrus megvásárolt kis mérete miatt a növény hajtásnövekedése természetes. Az új hajtás hogy ferdén nö az is előfordulhat ekkor a növény elfekvő hajtását törzsnevelés céljábol támasztékhoz karóhoz rögzítik, és alulról felfelé fokozatosan 2-3 éven keresztül a hajtásokat leszedik vagy 10-20cm-esre visszevágják meghagyva a csonkokat amik a törzs egyenességét és erősségét adják. A tápanyaghiány a cédrusoknál a vas hiánya szokott lenni. Érdemes a növény tövét tőzeges földdel dúsítani, és tápoldatozni FitoHorm 55 Fe-vel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Renáta! Elnézést a késésért, tavasszal a szegény kertész megszakad :) A homokos talajon nagyon szép gyepet lehet létesíteni! Javaslom, hogy gombatrágyával (ez gombapincékben ingyenesen beszerezhető) 10-15 cm vastagon elterítve és berotálva, beásva lehet javítani a talaj szerkezetén, illetve a tápanyag utánpótlást is el végezzük így.
Üdvözlöm! Nyugodtan vágja vissza az ágakat, 30-50 cm-t is le lehet metszeni, sűrűbb lesz és szebb!
Kedves Tibor! Ezek eléggé stabil vegyületek, de nem javaslom, hogy fél évnél tovább tartsa, inkább néhány hét/hónapot mondanék. Minél előbb juttassa ki a szert ahogy csak lehet!