6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
Nitrogén műtrágyát semmiképp nem adnék neki, hanem kombinált táppal trágyáznám. Figyeljen az egyenletes vízellátásra. Vannak olyan paprikafajták, melyek nem nőnek olyan magasra. Paprika (Capsicum) minden mennyiségben A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek Hogyan védjük a paprikát a baktériumos levélfoltosságtól?
A kecskerágó bokrok inkább lombjukkal díszítenek, annak ellenére, hogy ez a fajta is virágzik áprilistól, zöldes-fehér virágai nem feltünőek. Annál inkább ősszel megjelenő termései, ami hasonló az alábbi kecskerágóéhoz: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/csikos-kecskerago-bemutatasa/3929/
Ha jól látom, a tök leveleit a lisztharmat nevő gomba támadta meg - fehér, lisztes bevonat a leveleken ami később sárgul, elszárad. Lisztharmat elleni szerekkel kezelhető, figyelve az élelmezésegészségügyi várakozási idő betartását. Hogyan védekezzünk a lisztharmat ellen? A krumplibogár akár tarrágást is végezhet a növényen, ekkor nem tud fejlődni megfelelően a gumó. Öntözéssel támogathatja a növényt, és továbbra is tartsa távol a bogarakat: Hogyan védekezzünk a burgonyabogár ellen? Hogyan védekezzünk kíméletesen a burgonyabogár ellen?
Tisztelt Bozótvándor! Nyugodtan vágja vissza, a tő erősebben fog bokrosodni. Általános irányelv, hogy nyár közepéig visszavághatóak a növények, a friss hajtások őszig még be fognak érni.
Gyerekes anyuka és kertész is vagyok, és a mi kertünkben is van tiszafa, de szerencsére nálunk nem volt gond a különböző növények, magvak kóstolgatásával. Ez talán hajlam kérdése, vannak olyan gyerekek, akiknek nem lehet nemet mondani, a kíváncsiságuk felülkerekedik a veszélyérzeten. 3 év felett talán már felfogják, hogy nem szabad mindent megkóstolni, veszélyes lehet. A tiszafa majdnem minden része mérgező, persze nem attól, ha fogdossa, hanem, ha le is nyeli. A kéreg és a levelek nem hiszem, hogy túl vonzóak lennének, de talán a piros termésköpeny, ami ráadásul finom, édes - kiváló madár és kisrágcsáló táplálék - az csábító lehet a gyerekeknek. A húsos résszel nincs is gond, az fogyasztható, csak a belsejében található mag a mérgező. Ha meg tudja beszélni a gyerekekkel, hogy mit szabad és mit nem, én mindenképp megtartanám! Agatha Christie-s sztori az alábbi cikkben: Tiszafa, a 2011-es év fája Tiszafa