6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
Nagyon jó megfigyelés! A tökfélék (cukkini, patisszon, uborka, tök) virágai egyivarúak (azaz egy virágban csak az egyik nem képviseli magát) és a növény egylaki, tehát egy tövön belül megtalálható a hím (porzó) és a női (termő) virág. Könnyű elkülöníteni őket: a női virág tövénél látszódik a terméskezdemény, míg a hím virág vékony, hosszú száron ül. Csapadékos, hűvös időjárás esetén nem olyan jó a terméskötődés, ezen segíthetünk mi magunk is egy ecset segítségével, az alábbi módon: Szeretnél méhecskést játszani? Porozz cukkinit!
Üdvözlöm! Nem fog gondot okozni a gyökérzet az épület alapjában. Azzal, hogy korlátozva lesz a növekedése, arányosan a gyökérzet is lassabban fog fejlődni. Nem tudnak kialakulni olyan erős gyökérágak, amik megnyomhatnák az alapot. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs Óvatosan a fenyőfák metszésével!
Igen, valóban okoz ilyen tünetet a túllocsolás - hasonlóan a szárazsághoz, Ilyenkor a gyökerek belefulladnak a vízbe, nem kapnak levegőt. Érdemes óvatosan kiemelni a tövet a cserépből és eltávolítani az esetlegesen elrohadt gyökérrészeket és új virágföldbe átültetni a növényt. Az aloe vera szárazságtűrő növény, sok vizet képes raktározni húsos leveleiben, csak akkor locsoljuk újra, ha földje kiszáradt. Melyek a túllocsolás jelei növényeinknél? Tippek öntözéshez Hogyan gondozzuk az aloe verát?
A rózsa gyakori gombabetegsége, amely csillag alakú barna foltokat és levélhullást okoz a csillagpenész vagy hivatalos nevén a rózsa diplokarponos levélfoltossága. A beteg leveleket érdemes a tövek közül összegyújteni és kidobni, hogy a következő évben csökkentsük a fertőzést, illetve a rózsát se hagyjuk ki a tavaszi/őszi lemosó permetezésből. Bővebben itt olvashat a betegségről>>
A terméskezdemények/virágok eldobásának több oka lehet, sajnos gyakran előforduló probléma tökfélék, így a cukkini esetlben is. A tökfélék virágzására jellemzó, hogy egyivarű virágaik vannak általában (külön női és külön hím virágok, melyek jól megkülönböztethetőek egymástől), ha nem történik meg a beporzás a virágok lehullanak. A beporzást/termésérlelést hátráltatja: árnyékos fekvés túl magas hőmérséklet és alacsony páratartalom (nyári hőség) viszonylag alacsony hőmérséklet és magas páratartalom (hűvös, csapadékos időjárás) tápanyaghiány - magasabb foszfor és bór tartalmú műtrágyával segíthetünk a helyzeten kevés hím virág, ami beporozná a női virágot Segíthetünk a helyzeten, ha saját kézzel (ecsettel) megpróbáljuk beporozni a cukkini virágát, az alábbi módszer segítségével: Szeretnél méhecskéset játszani? Porozz cukkinit!