6726. Japán banánfa (Musa Basjoo): ha ezekre figyelsz, biztosan túléli a telet
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
A japán banán (Musa Basjoo) viszonylag jól bírja a hideget, de néhány apróságra nem árt odafigyelni, hogy jövőre újra szép legyen.
Koronavírus okozta válság ide vagy oda, az éttermek, a bárok, a kávézók és a hotelek folyamatosan keresik az új munkatársakat. Ráadásul rendkívül versenyképes fizetéseket is ígérnek.
Biostimulátoroknak nevezzük azokat a természetes vagy szintetikus anyagokat, amelyek a mag felületére felhasználhatók, illetve a növényzetre vagy a talajba juttathatók. Ezek az anyagok változást idéznek elő a növények anyagcsere folyamataiban. Képesek fokozni az abiotikus stressz hatásokkal szembeni ellenállást, hatással vannak a növények növekedésére, mindemellett a termés minőségére és mennyiségére is pozitív hatást gyakorolnak.
Idén novemberben már nemcsak a naptárban, hanem az időjárás szerint is beköszöntött az ősz. A tél közeledtével a kerti teendőinkből is jóval kevesebb akad. A lehullott tobozokból, gesztenyékből, a szárított gyógynövényekből azonban számos hasznos dolgot készíthetünk.
A dohánygyökérvirágot (Lewisia) is teleltetni kell. Ezekre érdemes figyelni.
Jó napot! A törpebanán sajnos hajlamos a tél közeledtével megcsúnyulni. Nagyon sok fény kell neki ilyenkor és 16 foknál melegebb telelő. A napi 8 óra megvilágítás (ami ráadásul hetekig borult égből jön) nagyon kevés neki. Próbálja nagyon világos helyre tenni és locsolja 2 hetente. A flamingó virágnak sajnos nem tudom, mi lehet a baja, érdemes átültetni és ezt is kevesebbet öntözni - lehetőleg esővízzel.
Jó napot! A képen úgy látom, hogy Kínai kenderpálma látható, ami nagyon jól telel védett helyen szabadban. Sajnos az alsó levelek barnulása teljesen normális ebben az esetben. (a növény bekerült egy számára nem annyira optimális környezetbe). Sebaj, tavasszal növekedésnek fog indulni, ha kikerül a szabadba.
Jó napot! A képen pajzstetvek láthatók a növény szárán. Viaszos kis páncéljuk alól szívogatják a nedveket, a permetszerek nem igazán ártanak nekik. Mindenképp felszívódó szerrel kellene lefújni a növényt (Pl Mospilan). Én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagyobb edénybe beteszem a növényt, lefújom és az nagy műanyag edényt fóliával letakarom. Így dunsztolódik a vegyszerben és megfigyelésem szerint hatásosabb.
Kedves Bandi, A golgotavirágot tavasszal alaposan vissza kell vágni. Általában 20 centisre kell visszametszeni vagy 6-7 rügyet szabad meghagyni. Nem tudom, hogy magról vagy dugványról lett-e szaporítva. Előbbi esetben négy-öt évnek is el kell telnie, míg gyümölcsöt hoz. Az utóbbinál viszont általában elég 2-3 év. Üdv, Édenkertész
Jó napot! Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani a növények pusztulásának az okát. Sokszor csak laboratóriumi vizsgálatokkal kimutatható gondok jelentkeznek, csakúgy, mint az embereknél. A növények is érzékeny lények, számtalan kórokozó támadhatja őket.