6776. Gólok és taktikák: miről szól a magyar játék?
A magyar labdarúgás kulisszái: Taktikák és történelem, avagy a siker biztos receptje.
A magyar labdarúgás kulisszái: Taktikák és történelem, avagy a siker biztos receptje.
A MATE Kertészettudományi Intézete felnőttképzési program keretében idén is meghirdeti országos tavaszi gyümölcsmetszési tanfolyamát. Emellett 2024 áprilisában új képzést is indít, ahol a gyümölcsfák oltásának és átoltásának technikáját lehet elsajátítani Budapesten, Cegléden, Érden, Fertődön és Keszthelyen.
Az utóbbi években egyre többen készítenek magaságyást a kertükbe. Mutatjuk, mire kell figyelni a magaságyás készítésénél, feltöltésénél és beültetésénél.
Ha céges bulikat is vállalsz, akkor rendkívül fontos az, hogy minden apró részlet a helyén legyen. Alaposan át kell beszélni a vezetőséggel az elvárásaikat, hiszen nem szerencsés a helyszínen szembesülni egy-egy nem várt problémával.
Sokan keresnek olyan filléres alternatívákat, amelyekből a lakás beltere felújítható. Van, hogy csak egy szobát kellene kicsit kidekorálni, más esetben eltüntetni egy-egy falhibát. Gyakran pedig a hőszigetelés költséghatékony javítására keresnek az emberek megoldásokat.
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.