676. Tényleg lehet fütyülni a répától?
Ki ne emlékezne, hogyan próbáltak szüleink és nagyszüleink rábeszélni, hogy több sárgarépát együnk: azt állították, hangosabban tudunk fütyülni tőle. Utánajártunk.
Ki ne emlékezne, hogyan próbáltak szüleink és nagyszüleink rábeszélni, hogy több sárgarépát együnk: azt állították, hangosabban tudunk fütyülni tőle. Utánajártunk.
A nejlon zacskó helyett itt az ökoszövet táska: az újrahasznosított anyagból készülő cekker mosható, strapabíró és környezetbarát. Hogyan juthatunk hozzá?
Piaci árles 2008. november elején.
A kert otthonunknak ugyanúgy része, mint a lakás, lakjuk, mint szobáinkat, berendezzük, dolgozunk vagy pihenünk benne. Épület és kert együttesen, egymáshoz ízesülve töltik be az otthon funkcióit.
Pálinkaterápia: egy korty és a napi fáradtsága elillan, az ízek érzete kellemes emlékek ébreszt, az illatok hatására ellazulunk.
A két növény valóban hasonlít egymásra, tartásuk anniyban külnbözik, hogy a Ficus valójában szobanövény, bár nyáron szeret a szabadban tartózkodni. Télen 13 C-nál melegebb szobában érzi jól magát. Hirtelen levélhullást okozhat az alacsony téli hőmérséklet, a kevés fény, a túl sok tápanyag vagy a huzat is.
Eredményesen irthatjuk a tarackot a Glialka nevű gyomirtó szerrel.
A gyalog vagy földi bodza (Sambucus ebulus) sarjteleppet terjedő évelő gyomnövény. Levélkéi lándzsásak, hosszúkásabbak mint a fekete bodzáé, virágja fehér, porzói kármin pirosak, termése feket. Útszéli gyomtársulásokban, vasút mentén gyakori. Júniustól szeptemberig virágzik. A növény minden része enyhén mérgező, hányást, hasmenést, szédülést okoz.
Valószínű, hogy selyemakácból is lehet bonsai-t nevelni, ráadásul segítségünkre lehet, hogy kezdetben lassan növekedik. Mivel fiatal korában fagyérzékeny a selyemakác, akkor mindenképp védeni kell télidőben. A bonsai-oknak is hasonlóak a környezeti igényeik mint a rendes méretű kifejlett testvéreinek, később nem ekll feltétlenül szobában tartani meghálálják ha tavasztól a szabadban lehetnek. Télire kell nekik fagymentes helyet biztosítani.
Az elnyílás után csípjük le az elnyílt virágokat, a virágkocsánnyal együtt. Locsolni nem kell túlságosan, mert pozsgás leveleiben sok vizet raktároz. Ha újra virágzásra akarjuk késztetni 6-8 héten keresztül napi 14 órás sötétséget kell számára biztosítanunk. Kevés fény - még a TV fénye - is megzavarhatja a virágképződést.