6821. Tea: az időtálló elixír
Ez a titokzatos és lenyűgöző ital, amelyet számos legenda övez, körülbelül 5000 éves múltra tekint vissza. Bár pontos születési dátuma nem áll rendelkezésre, származási helye kétségtelenül Kína.
Ez a titokzatos és lenyűgöző ital, amelyet számos legenda övez, körülbelül 5000 éves múltra tekint vissza. Bár pontos születési dátuma nem áll rendelkezésre, származási helye kétségtelenül Kína.
Ha kert, terasz, de akárcsak egy balkon is, a Papp László Budapest Sportarénában évente megrendezett, idén március 22-24. közt megvalósuló GardenExpo kerti életmód kiállítás mindenre megadja a tökéletes és az adott évben legdivatosabb választ. Legyen szó arról, melyik pergola vagy kültéri ülőgarnitúra a legformatervezettebb, melyik fűnyíró a legpraktikusabb vagy melyek a legfrissebb trendek a növények és virágok frontján. Magyarország legnagyobb és legismertebb, a kültéri életstílussal foglalkozó seregszemléje ismét várja az érdeklődőket, hogy a megannyi kérdésre választ adjon és szemet gyönyörködtető, ugyanakkor praktikus megoldást mutasson.
Napjainkban végképp nincs olyan ember, aki ne lenne kitéve bizonyos mértékű stressznek. Ez bizonyos szempontból kihívást jelent, s rengeteg múlik a megküzdési stratégiáinkon, hogy hogyan kerülünk ki a nagyobb krízisekből. Másrészt jó, ha azzal is tisztában vagyunk, hogy ezeknek nagyon komoly hatása van a személyiség fejlődésére is.
Cégvezetőként akármennyire is értékeljük a valódi, kézzel végzett munkát, azt el kell ismernünk, hogy az automatizált folyamatoknak a csomagolás terén számos olyan előnye van, amelyekből a vállalkozásunk rengeteget profitálhat. A mai cikkünkben pedig ezeket nézzük át tüzetesebben.
Ha nőnek vagy gyereknek, kamasznak keresel mintát pólóra, válassz egy cuki lajhárosat! A lajháros ajándékok egyre népszerűbbek manapság, éppen ezért érdemes megvizsgálni, mit jelképez ez az állat!
Ez rózsarozsda. A gomba elsősorban a lehullott leveleken (teleutospórával) telel át, de a hajtások fa részében is áttelelhet, így metszés nélkül fertőzési forrást szolgáltatva. Csapadékos időjárás esetén az érzékeny fajtákon jelentős károkat okozhat. Tünetek: Első tünetek a levelek színén megjelenő sárgászöld foltok, melyekben apró fekete pontokat figyelhetünk meg. Később a levél fonákán narancsszínű, enyhén kiemelkedő foltok jelennek meg. Májustól a levelek színén sárgásvöröses, gombostűfej méretű foltok figyelhetők meg. A foltokkal átellenesen a levél fonákán sárgás-narancsos színű, majd barnás-vörösesre színeződő uredo- és teleutospórák fejlődnek. A hajtások is fertőződhetnek, ekkor deformálódnak, megvastagodnak. Mivel a legnagyobb fertőzési forrás a lehullott levél, ezért ezeket gondosan gyűjtsük össze, majd semmisítsük meg. Metszéssel alakítsunk ki szellős bokorformát, és távolítsuk el a fertőzött részeket. Figyeljünk a kiegyenlített tápanyag utánpótlásra (kálium). Vegyszeres védekezésre is szükség lehet rendszeres fertőzés esetén. A permetezést legkésőbb az első tünetek megjelenésekor kezdjük meg és 10-14 napos időközökkel egészen júliusig folytassuk. Ha lehet, olyan szert válasszunk, amivel más gombabetegségek (diplokarpon, lisztharmat) ellen is védekezünk.
A képről ítélve Calathea félének tűnik. A mellékelt cikkben talál gondozási utasítást hozzá.
Bevett gyakorlatként kell követni a csávázott magok használatát. A nem tökféle haszonnövényekkel való hosszabb (legalább hároméves) vetésforgó, valamint a talaj megfelelő vízelvezetése kiemelt jelentőségű a betegség elleni védekezésben. Kerülni kell a gyümölcs megsértését a szüret, illetve tárolás során. A megfelelő vegyszeres védekezés gombaölő szerek rendszeres alkalmazásával érhető el: Bravo 200 gr/100 l víz Rovral 50 SC 100-150 ml/100 l víz Antracol 65 WP 200-250 gr/100 l víz
A cseppek vissza fognak térni de nem kell letörölni őket. Természetes folyamat, a növény így szabadul meg a felesleges,számára már nem használható (és néha káros) vegyi anyagoktól!
A szerencsebambusz hónapokig tartható egy kis vázában is, tiszta vízben. Néha tápoldat adagolásával kissé serkenthetjük a növekedését. Nem igényes növény, szobahőmérsékleten egy kis fény mellett is növekszik. A kemény és a klóros vizet nem szereti. Nem ajánlatos direkt napra tenni. Ha jól érzi magát, idővel észre fogjuk venni, hogy az alsó részén gyökerek kezdenek nőni. Mikor a gyökerek már 3-4 cm hosszúak, átültethetjük szerencsehozónkat laza, tőzeges vagy perlites talajba. Mivel a dracénák híresek pangóvíz-érzékenységükről, a cserép aljába tehetünk egy kevés agyaggranulátumot. Hetentenként pótoljuk az elpárolgott vagy a növény által felhasznált vizet. Háromhetenként cseréljük le a teljes vízmennyiséget, és akkor biztosan szerencsénk lesz. A kék Kristalon műtrágyát fél kiskanállal 10 liter vízben feloldva használjuk tápoldatnak. Ez házi használatra tökéletes