6851. Eper ültetése tavasszal: így terem rengeteget
Mutatjuk, mire kell figyelni az eper tavaszi ültetésénél.
Mutatjuk, mire kell figyelni az eper tavaszi ültetésénél.
Ahhoz, hogy egy igazán mutatós autóban tudjunk a városban közlekedni, ma már többféle vásárlási opció közül választhatunk. Elérhető olyan, ami rövid távon kevésbé terheli meg a pénztárcánkat. Ilyen például az autólízing, amelynek az igénylése során a JTM-re is kiemelten oda kell figyelni.
Sok olyan eset lehetséges, amikor a közműszerződésekben a szerződő felet módosítani kell, amiről általában – régi beidegződések okán – a hosszadalmas, nyögvenyelős ügyintézés juthat eszünkbe.
A helyes táplálkozás elengedhetetlen minden profi vagy hobbi sportoló számára, hiszen a megfelelő tápanyag bevitel nagyban befolyásolhatja mind a teljesítményt, de hosszú távon az egészséget és a mentális állapotot is. Egyes tápanyagok és makrotápanyagok minimális bevitele ugyanis hiánybetegségek kialakulásához is vezethet. Éppen ezért fontos, hogy akár profi, akár hobbi sportolóként megfelelő mennyiségben és arányban vigyük be a kellő tápanyagokat. Ebben a cikkben kigyűjtöttük, hogy mire érdemes figyelni, hogy egészséges és kiegyensúlyozott életet élhessünk az étrendünknek köszönhetően is.
A Fiatal Gazda Pályázat egy olyan kiemelkedő lehetőség, amely segít a fiatal mezőgazdasági termelőknek a bővítésekben, a birtokstruktúra átalakításában, valamint a mezőgazdasági munkaerő korstruktúrájának javításában. Ezáltal hozzájárul a vidék népességmegtartó képességének növekedéséhez és a mezőgazdasági tevékenység hosszú távú fenntartásához. A pályázat kifejezetten kedvező lehetőség a fiatalok számára, akik vállalkozni szeretnének vagy fejlesztenék mezőgazdasági tevékenységüket.
2009-11-20-22 ig lesz egy Adventi Virágkötészeti Kiállítás és vásár, Budapesten,a Néprajzi Múzeum-ban. Ez egy hatalmas vásár. Talán erre gondolt. Édenkertész
kalaposgomba. Sajnos csak szedegetéssel! Általában korhadó anyagra utal. Ha nem eléggé érett a trágya vagy a komposzt, akkor megjelenik, mint korhadéklakó. Ha megszűnik számukra a tápanyagellátás,lassan maguktól eltűnnek. Másik esett az, amikor a fűben vele szimbiózisban gyökérkapcsolt gombák jelennek meg. Ez ellen túl sokat nem lehet tenni. Esetleg réztartalmú és kéntartalmú szerekkel permetezni. A fű biológiája szempontjából a gombák (kalaposak) hasznosak. Ha mégis zavaró, spóraszórás előtt fel kell szedni.
Kedves Adrienn! Nagy valószínűséggel napégésről, perzselésről lehet szó, ami az év folyamán rendszeres, évi 2-3-szori nyírással ez eltűnik. Az öntözés mellett most még augusztus elején egy kevés tápanyagot adjon a növényeknek, és még augusztusban egyszer megnyírhatja a sövényt, de később már ne, hogy a zölden telelő lombú hajtások megerősödjenek, felkészülhessenek a télre. Üdvözlettel, Édenkertész
Minden facsemete életében az első év a kritikus, ekkor fejleszti az új gyökereit, melyekkel kitámasztja magát és a hajszálgyökereket, melyekkel a vizet , tápanyagot szívja fel. Ehhez a talaját nedvesen kell tartani rendszeres öntözéssel. Gyakori eset, hogy a facsemete vesszői a hiányos gyökérzet miatt tavasszal az erős szélben, meleg napos időjárásnál kiszáradnak: a már kifejlett új hajtások elszáradnak, elhalnak. Eredményes módszer, ha az ültetéssel egyidőben az oltvány koronájára ráhelyezünk egy nagy méretű zsákot, mely a szél szárító hatását kiküszöböli. Erre a célra egy nagyméretű PVC zsák is megfelelő, de a zsák száját szabadon , nyitva kell hagyni, nehogy a vesszők befülledjenek. Az idei tavasz szokatlanul forró, száraz volt, nem kedvezett a facsemeték gyökeresedésének.
A tyúkhúr, muhar megjelenik, ha nedves, árnyékos a talaj. Van speciális gyepgyomirtó, a Calcurea, de a Compo-nak is van. Túl sokat ne várjon ezektől, bár a tyúkhúrt lehet, hogy elpusztítja.