6921. Színek és hangulatok otthon
A trendek folyamatosan változnak a lakberendezésben is. Évről évre újabb színek kerülnek fókuszba, meleg és hideg árnyalatok, melyek mind megjelennek a divatvilágban és bizony otthonunkban is.
A trendek folyamatosan változnak a lakberendezésben is. Évről évre újabb színek kerülnek fókuszba, meleg és hideg árnyalatok, melyek mind megjelennek a divatvilágban és bizony otthonunkban is.
Az öntapadós vinil csempék egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert mint a hagyományos burkolóanyagok, mint például a kerámia csempék vagy a kő, vonzó és praktikus alternatívájaként. Innovatív tulajdonságaik, könnyű telepítésük és széles körű mintaválasztékuk révén egyre több otthon tulajdonos és belsőépítész választja őket. Íme, az öntapadós vinil csempék fő előnyei.
Sokan szeretnének elszakadni a mindennapi robottól, és az alkalmazotti lét helyett saját vállalkozásba kezdeni. Ez a lehetőség rendkívül csábító, azonban ha felkészületlenül vágunk neki, több buktatót is tartogathat.
Az Annabelle hortenzia egyre népszerűbb növény, mutatjuk, hogyan érdemes gondozni.
Az eső után hőség kedvez a paradicsom különböző betegségeinek. Ilyenkor támad újult erővel a paradicsomvész, a paradicsom csúcsrothadás is megjelenik, és akkor még beszéltünk a levéltetvekről, takácsatkáról és a paradicsomot felzabáló poloskáról. A tejes permetlé hatásos lehet mindegyikkel szemben is, de a hangsúly ebben az esetben is inkább a megelőzésen van.
Mocsári mályva kapható a Kolibri Kertészet üzletében: http://www.kolibrikerteszet.hu/ Megbízható cég, nyugodtan keresse fel őket, biztosan segítségére lesznek. A Batul almafa csemete esete már kicsit nehezebb kérdés. Érdeklőjön a következő weboldalakon: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Üdvözlöm! Ha jól látom ez egy hibiszkusz. Fagyérzékeny növény, félárnyékos helyet szeret, ami világos, de nem közvetlen napfényes, mert erre érzékeny, megsárgul és ledobja a virágait. A laza, jó vízgazdálkodású talajt szereti, hetente tápoldatozza. A hirtelen hőingadozást nehezen bírja.
Kedves Csilla! A fenyőfa helyére valamilyen tuját javasolnék, pl. a Thuja plicata Atrovirens vagy Zebrina fajtát. Ezek a fajták nem csak magasra nőnek, hanem széltében is erőteljesen növekednek, így a takarás és zajszűrés egyaránt megoldódik. Ha a talaj nem meszes, esetleg valamilyen terebélyesebb hamisciprusban is lehet gondolkodni (pl. Chamaecyparis lawsoniana Silvania).
Üdvözlöm! A válaszom: igen! Nagy (kb 1 m3-es) gödröt kell ásni, talajjavítással, bőségesen trágyával kell dúsítani, a feltalajt alulra, az altalajt felülre vissza tenni. Az ősz megfelelő időpont erre.
A tölcsérjázmin a félárnyékot és a szűrt napfényt kedveli (különben kiég), nyáron minden nap öntözze, de néha hagyja teljesen kiszáradni a talajt! Télen csak akkor kell öntözni, ha kókadnak a levelei. A telelés 8-15 °C-on kell megvalósítani. Nagyon intenzív növekedésű növény, az elvirágzás után csípje vissza a hajtásvégeket, így lehet kicsit szabályozni a növekedését. Ha visszametszi, akkor a következő évben több virágot fog hozni, kb.: 10-15 cm-re kell maximum visszanyírni. A gyökereinek nagyon fontos, hogy tudjanak fejlődni, nőni, ezért nagy cserépbe kell tavasszal átültetni és foszforos műtrágyával hetente öntözni. Kép hiányában nem tudni pontosan, hogy milyen tetvekről is lehet szó, ezért olvassa el két kapcsolódó cikkünket, remélhetőleg segítségére lesznek.