6921. Színek és hangulatok otthon
A trendek folyamatosan változnak a lakberendezésben is. Évről évre újabb színek kerülnek fókuszba, meleg és hideg árnyalatok, melyek mind megjelennek a divatvilágban és bizony otthonunkban is.
A trendek folyamatosan változnak a lakberendezésben is. Évről évre újabb színek kerülnek fókuszba, meleg és hideg árnyalatok, melyek mind megjelennek a divatvilágban és bizony otthonunkban is.
Az öntapadós vinil csempék egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert mint a hagyományos burkolóanyagok, mint például a kerámia csempék vagy a kő, vonzó és praktikus alternatívájaként. Innovatív tulajdonságaik, könnyű telepítésük és széles körű mintaválasztékuk révén egyre több otthon tulajdonos és belsőépítész választja őket. Íme, az öntapadós vinil csempék fő előnyei.
Sokan szeretnének elszakadni a mindennapi robottól, és az alkalmazotti lét helyett saját vállalkozásba kezdeni. Ez a lehetőség rendkívül csábító, azonban ha felkészületlenül vágunk neki, több buktatót is tartogathat.
Az Annabelle hortenzia egyre népszerűbb növény, mutatjuk, hogyan érdemes gondozni.
Az eső után hőség kedvez a paradicsom különböző betegségeinek. Ilyenkor támad újult erővel a paradicsomvész, a paradicsom csúcsrothadás is megjelenik, és akkor még beszéltünk a levéltetvekről, takácsatkáról és a paradicsomot felzabáló poloskáról. A tejes permetlé hatásos lehet mindegyikkel szemben is, de a hangsúly ebben az esetben is inkább a megelőzésen van.
3 az 1-ben könyvet nem igazán tudok Önnek ajánlani. A Cser Kiadó témakörönként megjelentetett jól használható könyveket, ezeket tudnám javasolni. <p>Lombos fák, cserjék címmel pedig a Botanika kiadó jelentetett meg 4. kiadásban az új fajták leírásával bővített könyvet.
A tulipánok és sok más hagymás növénynél fontos, hogy 2-3 évente elvirágzás után vegyük fel hagymáikat a földből, szárítsuk ki, és hűvös helyen ´nyaraltassuk´, majd ősszel ültessük el őket. A következő évben ismét teljes pompával fognak virítani.
A borókaféléket a magvetésen kívül őszi hidegágyi vagy téli üvegházi duványozással lehet szaporítani. Tavasszal is lehetséges a szaporítás: áprilisban-májusban a friss hajtásról szedett dugvány még ugyanabban az évben meggyökeresedhet. A rosszul szaporodó fajtákat üvegházakban oltják.
A közönséges dió meleg- és fényigényes. Mélyrétegű, tápdús nem túl nedves talajt kedvel. Az átültetést és a metszést rosszúl tűri. Amennyiben több környezeti elvárásában is hiányt szenved, könnyen előfordul, hogy nem fejlődik rendesen.
Valószínű a diófáját a dió gnomóniás betegsége támadta meg, amely 3-4 mm-es barna szegélyű foltok megjelenésével kezdődik, amelyek később felfedezhetők lesznek a hajtásokon majd a gyümölcs húsán(zöld külső burkán) is.<p> A fertőzési források a lehullott levelek, ezért is érdemes ezt ősszel elégetni. Ha ez elmarad, az eredményes védekezéhez a lombot fertőtleníteni kell, lombhullás után DNOC, benomil vagy tiofanát-metil hatóanyag-tartalmú szerekkel kell permetezni.