6921. Színek és hangulatok otthon
A trendek folyamatosan változnak a lakberendezésben is. Évről évre újabb színek kerülnek fókuszba, meleg és hideg árnyalatok, melyek mind megjelennek a divatvilágban és bizony otthonunkban is.
A trendek folyamatosan változnak a lakberendezésben is. Évről évre újabb színek kerülnek fókuszba, meleg és hideg árnyalatok, melyek mind megjelennek a divatvilágban és bizony otthonunkban is.
Az öntapadós vinil csempék egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert mint a hagyományos burkolóanyagok, mint például a kerámia csempék vagy a kő, vonzó és praktikus alternatívájaként. Innovatív tulajdonságaik, könnyű telepítésük és széles körű mintaválasztékuk révén egyre több otthon tulajdonos és belsőépítész választja őket. Íme, az öntapadós vinil csempék fő előnyei.
Sokan szeretnének elszakadni a mindennapi robottól, és az alkalmazotti lét helyett saját vállalkozásba kezdeni. Ez a lehetőség rendkívül csábító, azonban ha felkészületlenül vágunk neki, több buktatót is tartogathat.
Az Annabelle hortenzia egyre népszerűbb növény, mutatjuk, hogyan érdemes gondozni.
Az eső után hőség kedvez a paradicsom különböző betegségeinek. Ilyenkor támad újult erővel a paradicsomvész, a paradicsom csúcsrothadás is megjelenik, és akkor még beszéltünk a levéltetvekről, takácsatkáról és a paradicsomot felzabáló poloskáról. A tejes permetlé hatásos lehet mindegyikkel szemben is, de a hangsúly ebben az esetben is inkább a megelőzésen van.
Üdvözlöm! A képen egy Calathea rufibarba van. Magyarul: nyílgyökérnek nevezik. Egy korábbi cikkünket ajánlom figyelmébe, ahol mindenre választ kap: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/calathea-concinna-szobanoveny-gondozasa/2618/
Üdvözlöm A képen a fehér patkó alak, a szijács. Itt mennek végbe az aktív élet folyamatok. Az ebben lévő sejtek plazmájában sok keményítő található, amit a gombák szeretnek. Szerintem ez egy régóta húzódógomba-betegség,ami okozta a féloldaliságot és száraz ágakat. A képből egyértelműen látszik, hogy a fa egyik fele nem élt, nem látszik aktivitás. A hajtást érdemes nevelni,de én egy teljesen ú fa telepítését preferálnám inkább.
Kedves Béla! Ha nincsen teleltetve akkor szokott ilyet csinálni, hogy a virágzási idő kitolódik, illetve hogy eltér a megszokottól. Nincsen gond, nem kell aggódni!
Üdvözlöm! A fügét egyszerűbb szerintem bujtással szaporítani, bár a dugványozás is eredményes módja a szaporításnak. A fás dugványokat ilyenkor világos helyen tárolva kb 10-15 C-on ajánlott, ami tavaszra gyökeret fog ereszteni. A dugványokat ládába szorosan egymás mellé kell dugni nedves tőzeg-perlit keverékébe és esetleg fátyol fóliával le takarni, hogy ne száradjon ki. A polaritásra figyelni kell!
Kedves Laci! A képen egy selyemkóró (Asclepias syriaca) van. Eredetileg amerikai, de agresszív terjeszkedésű gyomnövény. A textilipar felhasználására került be hozzánk. A selyemfű méz is ebből a növényből gyűjthető. Amúgy mérgező növény.