6921. Színek és hangulatok otthon
A trendek folyamatosan változnak a lakberendezésben is. Évről évre újabb színek kerülnek fókuszba, meleg és hideg árnyalatok, melyek mind megjelennek a divatvilágban és bizony otthonunkban is.
A trendek folyamatosan változnak a lakberendezésben is. Évről évre újabb színek kerülnek fókuszba, meleg és hideg árnyalatok, melyek mind megjelennek a divatvilágban és bizony otthonunkban is.
Az öntapadós vinil csempék egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert mint a hagyományos burkolóanyagok, mint például a kerámia csempék vagy a kő, vonzó és praktikus alternatívájaként. Innovatív tulajdonságaik, könnyű telepítésük és széles körű mintaválasztékuk révén egyre több otthon tulajdonos és belsőépítész választja őket. Íme, az öntapadós vinil csempék fő előnyei.
Sokan szeretnének elszakadni a mindennapi robottól, és az alkalmazotti lét helyett saját vállalkozásba kezdeni. Ez a lehetőség rendkívül csábító, azonban ha felkészületlenül vágunk neki, több buktatót is tartogathat.
Az Annabelle hortenzia egyre népszerűbb növény, mutatjuk, hogyan érdemes gondozni.
Az eső után hőség kedvez a paradicsom különböző betegségeinek. Ilyenkor támad újult erővel a paradicsomvész, a paradicsom csúcsrothadás is megjelenik, és akkor még beszéltünk a levéltetvekről, takácsatkáról és a paradicsomot felzabáló poloskáról. A tejes permetlé hatásos lehet mindegyikkel szemben is, de a hangsúly ebben az esetben is inkább a megelőzésen van.
Attól függ, hogy melyik ciklámen fajt tart. A szobai cikláment természetesen be kell hozni a lakásba, és világos, fagymentes helyet kell biztosítani számára. A borostyánlevelű ciklámen viszont a kertben is áttelel. Az alábbi cikkekben bemutatjuk a különböző fajokat, fajtákat és azok tartásának feltételeit.
A takácsatka több tápnövényű kártevő, tehát ha egyszer beszabadul a lakásba, valószínű, hogy több növényt is megtámad. A fehér pontok pedig jellegzetes takácsatka kártételre utalnak- a szívogatások helyén keletkeznek. A takácsatkák a száraz, alacsony páratartalmú helyeken érzik jól magukat, tehát párásítani, illetve atkaölővel permetezni a növényeket.
A növény kilétét sajnos erről a fotóról nem tudom megállapítani, ezért a betegséget is nehezebb megállapítani. A foltok gombás megbetegedésre utalnak. Érdemes a fertőzött leveleket leszedni a növényről, de ha az egész növényt ellepte, jobb, ha megválnunk tőle, nehogy a többi szobanövényre is átterjedjen.
A szobai futóka kedvelt dísznövény, meleg, párás szobában érzi igazán jól magát. Huzatban vagy alacsony páratrtalmú szobában levélszélei megbarnulhatnak. Márciustól októberig kéthetente tápoldatozzuk. Ha a párásítás nem megoldható, télire érdemes hűvösebb szobába vinnünk.
Abban valóban igaza van, hogy a rhododendron a savas talajt (és a párás levegőt) szereti, de a diólevelek mást hatást váltanak ki. A dió levelében, gyökerében olyan anyagok halmozódnak fel, amelyek gátolják a környezetében lévő növények fejlődését, ezért semmiképp sem tanácsos azzal takarni a növényeket. A mészkerülő növényeknél inkább a fenyő tűlevelei alkalmasak. A tűlevelek viszont nagyon lassan bomlanak le, ezért még ültetés előtt kell a kert azon részében talajt cserélnünk, ahová a rhododendront fogjuk ültetni.