6956. Ha ezt elfelejted, sokkal kevesebb virágot hoz a muskátli
A muskátli hónapokon keresztül folyamatosan virágzik, azonban ha erre nem figyeltek, akkor a szokásoshoz képest kevesebb virágot hoz.
A muskátli hónapokon keresztül folyamatosan virágzik, azonban ha erre nem figyeltek, akkor a szokásoshoz képest kevesebb virágot hoz.
Sok kertész értékeli a saját termesztésű paradicsom ízét. A lassan a napfényben érő paradicsomok rendkívüli ízükkel és aromájukkal örvendeztetnek meg minket. Ahhoz, hogy élvezhessük őket, jó paradicsommagokat kell választanunk. Ez nem könnyű feladat, de néhány tanáccsal könnyebben megvalósítható. Megmutatjuk, mire érdemes figyelni a paradicsommagok vásárlásakor.
Amikor új házba költözünk, aminek még nincs, vagy túl kopár a kertje, felmerülhet a kérdés, főleg nyáron, milyen fát érdemes ültetni, ami gyorsan nő és hamar ad árnyékot. Mutatjuk a listát.
A munkálatok, építkezések nyáron sem állnak le. A legnagyobb kihívást ilyenkor a hőség jelenti. Bizonyos időközönként szünetet kell tartani, nem lehet egész nap a tűző napon tartózkodni. A folyadékbevitel is nagyon fontos, de nem igazán kellemes, ha felmelegedett, langyos innivalót kell fogyasztani. Mi lehet a megoldás?
Bolygónk élhető területeinek nagysága folyamatosan csökken, az urbanizáció pedig egyre nagyobb méreteket ölt. Nem kell túlzottan bonyolult matematikai számításokat végezni ahhoz, hogy rájöjjünk, ennek eredménye törvényszerűen az, hogy az állatok természetes élőhelyei gyorsuló ütemben fogynak.
A pálmaliliom szaporításának feltétele a meleg szoba és a magas páratartalom. Kb. 30 cm-es darabokat vágjon le. Távolítsa el az alsó leveleket, majd hagyja beszáradni a sebet. A dugvány csak ezután ültethető homok-föld keverékbe. A kellően magas páratartalmat úgy biztosíthatjuk, hogy egy vékony fóliával védőburkot alakítunk ki a dugvány fölé.
Az angyaltrombitát (Brugmansia sp.) a fagyok elmúltával lehet kitenni teraszunkra, kertünkbe. Érdemes mielőbb a telelőhelyről kihoznnk, s ha mégis fagyos éjszakát mons a zelőrejelzés, akkor vigyük fagyvédett helyre. Nagyméretű edénybe - lehetőleg ne könnyű cserépedénybe ültetve - vagy a szabadban keressünk neki egy szélvédett, napos helyet. Gyakori öntözést és tápoldatozást rendeteg virággal fogja meghálálni. Forró nyári napokon akár napi kétszeri öntözést is szívesen fogad. Ősszel erőteljesen vágjuk vissza, majd hűvös helyen (5-10 °C-on) teleltessük. Szaporítani nyáron lehet, virágkezdeményt nem tartalmazó hajtásdugványról. Vízbe vagy homokba mártva gyökereztessük, majd ültessük laza szerkezetű talajba. Kisgyermekes kertben vigyázzunk, mert a növény minden része mérgező! Virágözönnel kápráztat el minket az angyaltrombita Citrusfélék, leander, murvafürt: dézsás növények felkészítése a szezonra Dézsás növények teleltetése - melyiket mikor vigyük védett helyre?
A murvaqfürt (Bougainvillea) az erőteljes növekedéshez bőséges napfényt, friss levegőt, rendszeres tápoldatozást kíván. Remélem tavasszal megmetszett növénye azóta rendes növekedésnek indult. <p>Mivel a murvafürt érzékeny a hidegre csak a tavaszi fagyok elmúltával lehet teraszunkra vagy kertünkbe kivinni, majd az ősz beálltával erősen visszametszve 8-10 °C-os, világos helyiségbe vinni teleltetni. A virágzást az átmeneti kiszáradás és az alacsony hőmérséklet indukálja. <p>További információkat talál a murvafürtről alábbi cikkünkben:
Ha a növényeink a barnás foltokon kívül nem talál semmilyen kórokozóra utaló nyomot (apró fekete foltok, rovarok stb.) akkor növényeinek élettani eredetű problémája lehet. Leggyakrabban előforduló probléma az öntözéssel okozott alul- vagy túllocsolás. Erről szól az alábbi cikk is:
Az a leghelyesebb megoldás, ha a citromfácskát edényben neveljük fel és azt télen szobában, nyáron pedig a szabadban tartjuk. A citromfa érzékeny a szélre: ezért kívánatos a fát félárnyékban, védett helyen elhelyezni. A huzatos hely lehet az oka a virágok vagy a termés eldobásának.