6971. Ezeket a bogyósokat júliusban és augusztusban érdemes visszametszeni
Hoztunk 5 bogyóst, amit ilyenkor érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni
Hoztunk 5 bogyóst, amit ilyenkor érdemes megmetszeni. Mutatjuk, mire kell figyelni
A lenvászon nem véletlenül az egyik legnépszerűbb anyag. Természetes textilként ruhák és lakástextilek esetében is kedvelt alapanyag. Különösen igaz ez a nyári időszakban, amikor a lenvászon lehet a legjobb választás. Ebben a cikkben összegyűjtöttük, hogy miért is ideális lenvászonból varrni ruhákat és egyéb textileket otthon. Nézzük tehát a lehetséges varró projekteket.
A kertészkedés nemcsak egy hobbi, hanem egy életforma is lehet. Azok számára, akik szenvedélyesen ápolják kertjüket, a friss levegőn töltött idő és a növények gondozása örömforrás és kikapcsolódás. Azonban a kerti munka során gyakran találkozunk olyan kihívásokkal, mint a föld, a növények nedvei és a különböző szennyeződések, amelyek könnyen nyomot hagyhatnak a ruházaton.
Ha sok a koktélparadicsomtok, akkor próbáljátok ki ezt a receptet.
Mutatunk 5 okot, miért érdemes megenni a dinnyemagot.
A macskák ellen leghatékonyabban egy kutyával védekezhet. Ha azonban ez nem megoldható, akkor próbáljon meg más trükköket bevetni: a riasztó szerek (pl. naftalin) ideig-óráig hatásosak lehetnek. Az ultrahangos eszközökkel is távoltarthatja a macskákat. Esetleg a kerten kívül elhelyezett "csalik" is hatásosak. Ha például szalonnát, egy kis maradékot mindig ugyanoda tesz ki, talán akkor már nem megy be a macska az Ön kertjébe.
A vakond ellen már számos módszert találtak ki. Léteznek drasztikusabb és kíméletesebb megoldások is. Amikor ezek közül választunk, nem szabad elfelejteni, hogy a vakond védett és hasznos állat, tehát semmiképp ne a kiirtására, hanem inkább az elűzésére törekedjünk!<p> Megoldás lehet terpentinnel vagy petróleummal átitatott rongycsomó elhelyezése a járatban. A vakondot elriaszthatjuk a hasindító kutyatej (Euphorbia lathyris) ültetésével, a gyalogbodza (Sambucus ebulus) levágott szárának a járatokba helyezésével.<p>Lehet védekezni azzal is, ha az élelemforrást megszüntetjük. A vakond ugyanis a talajban lévő lárvákkal és férgekkel táplálkozik. Megfelelő rovarirtó, illetve féregirtó szerekkel próbálkozhat. Ez a módszer azonban nem hatásos azonnal, csak egy bizonyos idő elteltével.
A növények sárgulásának oka lehet a túl magas illetve az ingadozó hőmérséklet, ha először a levelek csúcsa és széle sárgul. Próbálja meg a hőmérsékletet egyenletes szinten tartani (szellőztetés, fűtés csökkentése)! Ha a levelek először sárgulnak, majd elszáradnak, akkor annak a túlöntözés az oka. Ebben az esetben öntözzön kevesebbszer! <p>A kroton érzékeny növény. Meleg, fényes helyet szeret. A száraz környezetet nem viseli el. Párásítsa a levelét!
Az öreg fákat kivághatja, de meg is lehet hagyni, míg az újonnan telepített fák megerősödnek. Ezek általában elszáradtak, betegek (pl. mézgásodik), nem hajtanak ki tavasszal.<p>A gyepet csak gondosan előkészített helyre telepítse! Mélyen ássa fel a talajt és aprómorzsás szerkezetűvé művelje el, tápanyaggal lássa el! <p>A kert tervezésénél többféle tényezőre kell odafigyelni: mekkora a terület, a talaj típusa, tápanyagtartalma (esetleg tápanyagfeltöltés szükséges egy kimerült talajnál), mely növények maradnak meg a területen, milyen "funkciója" legyen a növényeknek (díszítő, árnyékadó, gyümölcstermő, fűszernövény, sövény stb.), vannak-e gyerekek (tövises cserjék kerülendők), az egyes fák ne árnyékolják egymást, megfelelő legyen a tőtávolságuk, virágágyás legyen vagy csak gyep, mennyire érnek rá gondozni, legyenek kiegészítő elemek (térelválasztók, kocsibejáró, szegély stb.) és még további számos kérdés lehet.<p>A gyeptelepítéssel, a kerttervezéssel kapcsolatosan a következő cikkeket ajánlom figyelmébe. A Kertápolás című rovatunkban pedig sok hasznos ötletet talál a kertépítéssel kapcsolatban. Oldalunkon a"Kéren ajánlatot" címszó alatt kerttervező cégek, személyek segítségét is kérheti.
Igen, a mi klímánk megfelelő neki. A selyemakác védett, napos, meleg helyet, mérsékelten száraz talajt igényel. Ha ezek a tényezők adottak, gyorsan fog fejlődni. Én már láttam szépen virágzó egyedet, városban, forgalmas út mellett, kevésbé gondozottan is.