6981. Praktikus tömlőkocsik kis és nagy kertekbe
Egész évben hatalmas kihívást jelent az öntözés, hogy mikor és hogyan oldjuk meg. Főleg egy nagyobb udvarban, ahol a rövid cső nem ér el a veteményesig, gyümölcsfákig.
Egész évben hatalmas kihívást jelent az öntözés, hogy mikor és hogyan oldjuk meg. Főleg egy nagyobb udvarban, ahol a rövid cső nem ér el a veteményesig, gyümölcsfákig.
Augusztusban eljött az ideje, hogy szaporítsuk az epret. Videón mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
Ellepték a darazsak az lepotyogott, érő gyümölcsöt? Mutatjuk, hogyan védekezhetsz ellenük házilag.
A modern életvitel egyik elengedhetetlen eszköze a mobiltelefon, a tablet vagy éppen a laptop. Az ezekhez szükséges folyamatos energiaellátás kihívást jelenthet, különösen akkor, ha sokat utazunk, vagy a munkánk megkívánja a folyamatos töltöttséget.
Összegyűjtöttük, mire kell figyelned, ha azt szeretnéd, hogy sokáig friss legyen a sárgarépád.
A Kivi házilag történő szaporítására nehéz. A hajtások gyökereztetése körülményes, az apró, fekete magok sem csíráztathatók egykönnyen. Arra kell vigyázni, hogy a gyökerek az állott vízben ne induljanak rothadásnak. Minden esetre meg kell próbálni, mert sokaknak azért sikerült!
A bálványfa gyökérzete sebezhető, de ha nem sikerül eltávolítani maradéktalanul, könnyen újrasarjad. A Glialkát javaslom első körben. A 3,5 %-os koncentráció elegendő, a termőföld miatt. Édenkertész
A korallberkenyét csak alakító metszésben szokták részesíteni. A gömbkoronájú díszfáknál ez elmaradhatatlan. Az örökzöldeket is általában tavasszal ajánlott metszeni.
Minden édes illatú, nagy tömegben virágzó díszfa vagy cserje vonzza a méheket, de a virágzás néhány hete miatt nem érdemes lemondani a látványról, amit nyújtanak. Édenkertész
A problémának több oka is lehet. A muskátli igényli a sok napfényt és a meleget, de csak a félárnyékos helyen fejlődik szépen, mert gyökerei érzékenyek a nagy hőségre, hamar rothadásnak indulnak. A rendszeres tápanyag- és vízellátáson túl az elszáradt lombokat és a hervadt virágokat ki kell törni, a túlságosan növő hajtásokat vissza kell csípni. Figyelni kell az esetlegesen megjelenő kártevőkre és kórokozókra is, melyek a levelek foltosodását, vagy száradását okozhatják. A leanderek szaporításának legegyszerűbb és leggyakoribb módja a hajtások gyökereztetése. A magoncok akkor lesznek ültetésre alkalmasak, amikor már két levélkéjük van. Óvatosan ültessük mert a kis gyökér letörhet, megsérülhet. Ültethetjük a magokat egyből a földbe, állandóan nedvesen tartva előbb-utóbb kibújnak a földből a kis növények, de cserépbe vagy ládába is tehetjük a magokat, és amikor már néhány centisek, akkor szétültetjük őket. Édenkertész