6981. Praktikus tömlőkocsik kis és nagy kertekbe
Egész évben hatalmas kihívást jelent az öntözés, hogy mikor és hogyan oldjuk meg. Főleg egy nagyobb udvarban, ahol a rövid cső nem ér el a veteményesig, gyümölcsfákig.
Egész évben hatalmas kihívást jelent az öntözés, hogy mikor és hogyan oldjuk meg. Főleg egy nagyobb udvarban, ahol a rövid cső nem ér el a veteményesig, gyümölcsfákig.
Augusztusban eljött az ideje, hogy szaporítsuk az epret. Videón mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
Ellepték a darazsak az lepotyogott, érő gyümölcsöt? Mutatjuk, hogyan védekezhetsz ellenük házilag.
A modern életvitel egyik elengedhetetlen eszköze a mobiltelefon, a tablet vagy éppen a laptop. Az ezekhez szükséges folyamatos energiaellátás kihívást jelenthet, különösen akkor, ha sokat utazunk, vagy a munkánk megkívánja a folyamatos töltöttséget.
Összegyűjtöttük, mire kell figyelned, ha azt szeretnéd, hogy sokáig friss legyen a sárgarépád.
Készítsen permetlevet Decis vagy Fendona nevű rovarölő szerből. Keverjen hozzá szappanlevet is, ami gátolja a tapadást, ezzel permetezze meg a növényt. Zuhanyoztatni sem árt és tápoldatra is szüksége lesz, a virágzás beindítása miatt.
Üdvözlöm! Az encián (Solanum rantonettii) tavasztól-őszig szaporítható, hajtásdugványozással. A kb. 5-10 cm-es dugványokat úgy kell a szaporító közegbe rakni, hogy a szár magvastagodott része (nódusz) alatt fél cm-el készítsünk metszlapot éles késsel, vagy ollóval. Az alsó levelekek csípjük le, és esetleg a vágásokat gyökeresedési hormonba márthatjuk, ami bárhol beszerezhető (alfa naftil ecetsav). A dugványokat tőzegbe, vagy perlit-tőzeg keverékébe tegye, és mindig legyen nedves a közeg. 25 °C-fok körül néhány hét alatt kigyökeresednek a dugványok. A már kész növénykéket el lehet ültetni kb. 10 cm-es cserépbe. A növény minden része egyébként mérgező!
Ennek nagyon kell örüli! Mert szobai körülmények között általában nem virágzik, így levéldísznövényként szülőhazáján kívül az "esernyőfa" nevet ragasztották rá. A levélnyeleken a kéz ujjaihoz hasonló, ernyőszerűen elhelyezkedő levelei fényesek, bőrszerűek, sötétzöldek vagy sárgán foltosak. A fiatal növényeken 4-5 levélke, míg az idős, fejlett példányokon 12 vagy több levélke ül.
Ha a szavatossága még nem járt le, akor igen.
Üdvözlöm! Én úgy érzem, hogy a talaj lehet a fő okozója a tüneteknek. Szerintem Ön agyagos, kötöttebb talajú helyen lakik, mert ez a talajtípus produkál ilyen tüneteket. Az ibolyafa (Tibouchina urvilleana) egyébként is laza és savanyú talajt igényel. Azt javaslom, hogy ássa körbe legalább 20-25 cm szélesen a gyökérlabda körül és töltse fel tőzeg és komposztált marhatrágya keverékével. A kötött talajon egyébként a gyökerek el kezdenek rothadni, illetve gombásodni. A tőzeg 3-4 szer annyi legyen, mint a trágya. Minden nap kell öntözni, főleg nyáron, de ne álljon vízben! Tavasszal alaposan vágja vissza, amint a rügyek el kezdtek hajtani. Jövőre biztosan rende fog jönni!