696. Karácsonyi ajándék- és díszítős ötletek - fotókkal
Összegyűjtöttük a legjobb karácsonyi ajándékötleteket, díszeket, adventi koszorú készítési praktikákat és karácsonyfa-választási tudnivalókat.
Összegyűjtöttük a legjobb karácsonyi ajándékötleteket, díszeket, adventi koszorú készítési praktikákat és karácsonyfa-választási tudnivalókat.
Világszerte egyre növekszik az igény a pálmaolaj iránt, melyet nemcsak élelmiszerek és kozmetikai termékek alapanyagként használják fel, de a bioenergia előállítására is alkalmazzák.
A 2008-as téli virágtrendben a mesebeli hangulatot árasztó formák, kiegészítők és a fehér és puha tónusok uralkodnak. Mintha a csokrok egy tündérmeséből kerültek volna elő!
Váratlan, mesebeli és elegáns - szavakkal így írhatnánk le a téli trend virágait. Vajon mely virágokra illik a leírás?
Fifikás kutatók megmérték, hogy milyen az édenkert.hu olvasója, tehát most már tudjuk, kik vagyunk. Ezren mondtuk el, fiúk vagyunk vagy lányok, hány évesek, illetve mikor megyünk nyaralni...
Ez a hibrid begónia faj (Begonia x corallina) rendkívül gyors növekedésű, törzses fává is nevelhető. Világos, de tűző naptól védett helyen tartható, inkább télikertben mint szabadban. Teleltetni 16-18 °C-on, világos helyen az optimális. Savanyú talajt és lágy vizet igényel, kedvező körülmények között akár méteresnél is nagyobbra nöhet.
A selyemakác melegigényes növény, kiskorában hajlamos visszafagyni. Árnyékos, északi oldalon előfordulhat, hogy nem virágzik, de az is lehet, hogy még fiatal a fácska, s várni kell pár évet.
Nem igazán szerencsés a magas klórtartalmú fürdővizet a konyhakertben szétlocsolni, mert a klórra érzékenyebb növényeken klorotikus tünetek jelentkezhetnek.
Talajlakó kártevők közé tartozik a cserebogár pajor, drótkérgek, lőtücsök stb. A lótücsök befogásáról az alábbi cikkünkben olvashat. <p>Ha már káros mértékű a kártevők elszaporodása, akkor a talaj felszínére kell kiszórni BASUDIN 5G granulátumot, majd 20-30 cm mélyen kell a talajba dolgozni.
Igen, ha túl nagyra nő, lombkoronája kordában tartható, de őszi metszés helyett inkább a tavaszit ajánlom.