7016. Ezt a zöldséget ha most elveteted, utána kiirtani se tudod
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Minden alkalom, amikor az ajándékozás szóba kerül, nagyon sok kérdés fogalmazódhat meg bennünk. Többek között az is, hogy mi legyen a meglepetés. Egyrészt azért, mert olyan dolgot szeretnénk adni, ami egyszerre értékes, hasznos, és biztosan örülni fog neki az ünnepelt. Másrészt azért is, hogy tényleg egy örök emléket adhassunk.
Az őszi kerti munkáknál ne feledkezzünk meg a bogyós gyümölcsökről, például a málna, a ribizli, az egres, és a szeder is meghálálja a törődést, metszésük fontos a növények egészsége és terméshozama miatt is. Az őszi metszéssel a növényt előkészítjük a következő évre, eltávolítjuk a beteg vagy elhalt ágakat, és segítjük a friss hajtások növekedését.
A Green Team új évadának 2. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk Kosztka Ernő gyümölcsösébe látogat, ahol kitanulhatjuk a gyümölcsfák metszésének csínját-bínját. Az itt elsajátítottokat Miki pilisi kertjében kamatoztatja a két műsorvezető.
A virágok kertünk szépségét emelik, és a virághagymák különösen népszerűek azok körében, akik hosszú távon szeretnék élvezni az évelő növények látványát. A virághagymák változatosságának köszönhetően minden évszakra találhatunk megfelelő növényeket, így egész évben biztosíthatjuk a színes virágzást a kertben. De hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb virághagymákat, és melyek a legnépszerűbbek? Ez a cikk segít eligazodni a virághagymák világában, hogy kertünk mindig virágzó legyen.
Legegyszerűbb megoldás, ha lepermetezik a fákat nagyon híg mésztejjel. A koncentrácót nem tudom, ezt Önöknek kell kikísérletezni. Kezdjék 2 ezrelékessel, majd csináljanak vele egy festési próbát, a száradás után mennyire látszik. Ha nagyon halvány fokozzák a koncentrációt. Ha nincs permetezőgépük, akkor egy rossz lavórba töltve a mészejoldatot cirokseprűvel ráfröcsölhetik a fenyőkre. Csúnya lesz, de tavaszra lemossa az eső.
A virág csúcsleveleinek elpusztulását a fokozottan nedves, vizes körülmények okozhatták. A levélkoszorú közepén a víz megáll, és a pangó vízben különböző mikroorganizmusok felszaporodhatnak. Ezek lehetnek baktériumok vagy/és gombák is. A daracénafélék általában nem vízigényesek, túlöntözéskor a gyökérzete is károsodhat, elpusztulhat. A " beteget" ritkábban öntözze, és öntözéskor a növényre ne jusson víz, csak a földjére öntse a vizet, csak az nedvesedjen. Az elhaló csúcsleveleket bő permetlével kezelje le Topsin, Amistar vagy Dithane gomabölő szerek valamelyikével 2 alkalommal. Javaslom még a Kocide vagy Champion nevű gombák és baktériumok ellen is ható növényvédőszerrel való kezelést is.
Vanda orchidea ápolása Ami eddig a növénnyel történt az tökéletes, de mivel most kevés a fény és alacsony a hőmérséklet, így a növény pihen. Tedd a kert legvilágosabb és legmelegebb részére és a tennivaló ugyanez. Lehet a leveleit is permetezni, de fontos, hogy estére mindig száradjon le. Tavasszal feléled.
Ez szinte minden esetben a növényfajtól függ, és gondolom, hogy nem minden napra/éjszakára jellemző ez az érték. Egyes dézsás növények érzékenyebbek (lágyszárúak, trópusi növények...) míg a szubtrópusi, és főként a sivatagi növények kiválóan viselik a nagy hőingadozást. Ha tiszta időben a nap túlságosan felmelegíti a télikertet, akkor árnyékolással vagy szellőztetéssel meg kell oldani a szélsőséges hőingadozás okozta problémákat. Erre az árnyékolóháló kívül kiválóan alkalmazható a nádszövet is.
A növény neve: orsópálma (Hyophorbe verschaffeltii) Származása: A Madagaszkár partjaitól megközelítőleg 900 kilométerre elhelyezkedő Mascarenhas-szigetcsoport bennszülött (endemikus) növénye. A Hyophorbe verschaffeltii a szigetcsoport parti szavannáin és a hegyi esőerdőkben elterjedt. A faj neve Ambroise Verschaffelt (1825-1886) belga növénynemesítőnek állít emléket. Környezeti feltétel: Jó vízelvezető, semleges vagy enyhén meszes kémhatású, tápanyagban gazdag, laza szerkezetű (homokos) talajba ültessük. Igényli a gyakori öntözést és a magas páratartalmat, de időszakosan elviseli a szárazabb körülményeket is. A pangó vízre érzékeny. Fényigényes, de alacsony páratartalom esetén a tűző nap könnyen megégetheti a levelét, ezért ha a nyári időszakban a szabadban kívánjuk nevelni, akkor félárnyékban helyezzük el. Egész évben magas hőmérsékletet kell biztosítani számára, így lakásban, vagy melegházban érdemes tartani és teleltetni.