7016. Ezt a zöldséget ha most elveteted, utána kiirtani se tudod
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Minden alkalom, amikor az ajándékozás szóba kerül, nagyon sok kérdés fogalmazódhat meg bennünk. Többek között az is, hogy mi legyen a meglepetés. Egyrészt azért, mert olyan dolgot szeretnénk adni, ami egyszerre értékes, hasznos, és biztosan örülni fog neki az ünnepelt. Másrészt azért is, hogy tényleg egy örök emléket adhassunk.
Az őszi kerti munkáknál ne feledkezzünk meg a bogyós gyümölcsökről, például a málna, a ribizli, az egres, és a szeder is meghálálja a törődést, metszésük fontos a növények egészsége és terméshozama miatt is. Az őszi metszéssel a növényt előkészítjük a következő évre, eltávolítjuk a beteg vagy elhalt ágakat, és segítjük a friss hajtások növekedését.
A Green Team új évadának 2. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk Kosztka Ernő gyümölcsösébe látogat, ahol kitanulhatjuk a gyümölcsfák metszésének csínját-bínját. Az itt elsajátítottokat Miki pilisi kertjében kamatoztatja a két műsorvezető.
A virágok kertünk szépségét emelik, és a virághagymák különösen népszerűek azok körében, akik hosszú távon szeretnék élvezni az évelő növények látványát. A virághagymák változatosságának köszönhetően minden évszakra találhatunk megfelelő növényeket, így egész évben biztosíthatjuk a színes virágzást a kertben. De hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb virághagymákat, és melyek a legnépszerűbbek? Ez a cikk segít eligazodni a virághagymák világában, hogy kertünk mindig virágzó legyen.
Fagymentes időszakban kimondottan ajánlott a lemosó permetezés! A permetezés mellett ne feledkezzünk meg a talajra hullott beteg, fertőzött levelek megsemmisítéséről sem. Bővebben:
A virágzást serkentő tápoldatok természetesen nem csak a bimbóképződést, hanem a virágzást, sőt a beérést is segítik, ha folyamatosan adagoljuk a tápot. Az előírt mennyiségek betartása ekkor is fontos, a túlzott mértékű táplálással akár árthatunk is növényünknek.
A hagyományos értelemben vett szavatossági idő nincs, a hosszú tárolás alatt csak a víztartalom és a nitrogéntartalom csökken gyorsan, a többi tápelem szintje megmarad, a szervesanyag mennyisége csak lassan csökken, ahogyan komposztálódik az anyag.
Az újonnan feltörő sarjakat permetezze le valamelyik glifozát tartalmú gyomirtószer 2 %-os oldatával, amikor azok legalább 20-30 cm magasak. Valószínűleg nem elég egy kezelés, várhatóan szükség lesz 2-3 - szori ismétlésre, de azután végleges lesz az eredmény.
Fokozatosan kell a melegre bevinni, úgy ahogy a természetben is történik tavasszal Először hideg, sötét helyen kell tartani 5 fok körüli hőmérsékleten 2-3 hétig. Amikor megjelent a rügy, akkor lehet 10-15 fok körüli világos helyre rakni. Ekkor megkezdődik a virág növekedése. Amikor már elég nagy (pl. 10 cm) akkor be lehet tenni meleg helyre, szobába is, mert innen már gyorsan virágot bonthat.