7016. Ezt a zöldséget ha most elveteted, utána kiirtani se tudod
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Minden alkalom, amikor az ajándékozás szóba kerül, nagyon sok kérdés fogalmazódhat meg bennünk. Többek között az is, hogy mi legyen a meglepetés. Egyrészt azért, mert olyan dolgot szeretnénk adni, ami egyszerre értékes, hasznos, és biztosan örülni fog neki az ünnepelt. Másrészt azért is, hogy tényleg egy örök emléket adhassunk.
Az őszi kerti munkáknál ne feledkezzünk meg a bogyós gyümölcsökről, például a málna, a ribizli, az egres, és a szeder is meghálálja a törődést, metszésük fontos a növények egészsége és terméshozama miatt is. Az őszi metszéssel a növényt előkészítjük a következő évre, eltávolítjuk a beteg vagy elhalt ágakat, és segítjük a friss hajtások növekedését.
A Green Team új évadának 2. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk Kosztka Ernő gyümölcsösébe látogat, ahol kitanulhatjuk a gyümölcsfák metszésének csínját-bínját. Az itt elsajátítottokat Miki pilisi kertjében kamatoztatja a két műsorvezető.
A virágok kertünk szépségét emelik, és a virághagymák különösen népszerűek azok körében, akik hosszú távon szeretnék élvezni az évelő növények látványát. A virághagymák változatosságának köszönhetően minden évszakra találhatunk megfelelő növényeket, így egész évben biztosíthatjuk a színes virágzást a kertben. De hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb virághagymákat, és melyek a legnépszerűbbek? Ez a cikk segít eligazodni a virághagymák világában, hogy kertünk mindig virágzó legyen.
A szeder hajtásrendszere a málnáéhoz hasonló. <p>Közvetlenül szüret után kell a letermett vesszőket a talaj felszínén visszametszenünk, majd a nyesedéket elégetni. <p>Tavasszal a termő és a másodrendű vesszőket a fagyok elmúltával, de még a rügyfakadás előtt metsszük vissza. A termővesszőket ott vágjuk vissza, ahol ceruza vastagságánál vékonyabbak lesznek. A másodrendű vesszők közül pedig a 60-70 cm-nél magasabban lévőket távolítsuk el tőből, mert csak akadályozzák a művelést. <p>Vegetációs időszakban a tősarjak és a másodrendű hajtások eltávolítása nem indokolt.
Az orchidea fajok között vannak fényigényesek, de olyanok is, amelyek az árnyékosabb helyeket kedvelik. A közvetlen napfényt azonban egyikük sem szereti. A nagy páratartalmú helyet szeretik. Ezért gyakran kell őket permetezni, lágy vízzel. Ugyanakkor ne hagyja, hogy befülledjen a szoba levegője, mert azt nehezen viselik.<p>Nem szabad őket kemény, magas mésztaralmú vízzel öntözni. Márciustól októberig tápoldatozza növényét. Minden második évben át kell ültetni, ha a földje már elhasználódott.
A diófát károsíthatja az ún. amerikai szövőlepke (Hyphantria cunea). Az ellene való védelem egyik módja, ha eltávolítja a fertőzött hajtásrészeket. Kémiai védelemre a következő szereket javaslom: Ultracid 40WP, Sumithion Super, Talstar 10 EC, Diazol 60 EC, Zolone EC.
Szép pázsit eléréséhez valóban nagyon fontos a megfelelő talaj, ami porozús, tápanyagban gazdag. Elegendő ebből 5-10 cm-t felhordani a felszínre, majd aprómorzsás szerkezetűre eldolgozva kezdődhet a magvetés.<p> A számos fűmagkeverék közül pedig azt kell kiválasztani, ami keginkább megfelel a helyi adottságoknak (fényellátottság, vízellátottság) és igényeknek (mire használnák a gyepet). <p>Bővebb információt talál Díszkert rovatunk Pázsit és sövény alrovatában
Fenyőfák alatt a talaj a lehulló tűlevelek hatására savanyúbbá válik, ezért olyan növényeket kell kiválasztani amelyek nem érzékenyek a savanyú talajra. Több fenyő alatti mélyárnyékot azonban szinte semmilyen növény nem szeret, ezért is nincs természetes állapotában a fenyveseknek sem aljnövényzete. Az alábbi cikkben számos árnyéktűrő növényt felsorolunk: Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékos kertbe ültessünk páfrányokat Gyöngyvirág gondozása (Convallaria majalis) Vadvirágokat az árnyékba!