7016. Ezt a zöldséget ha most elveteted, utána kiirtani se tudod
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Lassan véget ér a konyhakerti szezon, de ezt a zöldséget még most nyugodtan elvetheted.
Minden alkalom, amikor az ajándékozás szóba kerül, nagyon sok kérdés fogalmazódhat meg bennünk. Többek között az is, hogy mi legyen a meglepetés. Egyrészt azért, mert olyan dolgot szeretnénk adni, ami egyszerre értékes, hasznos, és biztosan örülni fog neki az ünnepelt. Másrészt azért is, hogy tényleg egy örök emléket adhassunk.
Az őszi kerti munkáknál ne feledkezzünk meg a bogyós gyümölcsökről, például a málna, a ribizli, az egres, és a szeder is meghálálja a törődést, metszésük fontos a növények egészsége és terméshozama miatt is. Az őszi metszéssel a növényt előkészítjük a következő évre, eltávolítjuk a beteg vagy elhalt ágakat, és segítjük a friss hajtások növekedését.
A Green Team új évadának 2. részében Szomoru Miklós és McMenemy Márk Kosztka Ernő gyümölcsösébe látogat, ahol kitanulhatjuk a gyümölcsfák metszésének csínját-bínját. Az itt elsajátítottokat Miki pilisi kertjében kamatoztatja a két műsorvezető.
A virágok kertünk szépségét emelik, és a virághagymák különösen népszerűek azok körében, akik hosszú távon szeretnék élvezni az évelő növények látványát. A virághagymák változatosságának köszönhetően minden évszakra találhatunk megfelelő növényeket, így egész évben biztosíthatjuk a színes virágzást a kertben. De hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb virághagymákat, és melyek a legnépszerűbbek? Ez a cikk segít eligazodni a virághagymák világában, hogy kertünk mindig virágzó legyen.
A szőlőre jellemző. hogy gyökerei nagyon mélyen fúródnak a talajba, ezért a 25 éves tőkéket már átültetni nem lehet, s mivel az oltás vagy szemzés is nagy gykorlatot igénylő szaporítási mód, ajánlanám, hogy szerezzen be egy kertészetből 1-2 csemegeszőlő fajtát, s közben lehet kisérletezni az oltással is. Évelő növényeket elvirágzás után, de még jóval a fagyok előtt lehet átültetni.
A mellékelt cikkekből jól látható, hogy a sárgulásnak sok oka lehet. A fenyőknél gyakran a tápanyaghiány tünetei jelentkeznek ilyen formában. Ennek oka lehet az egyoldalú műtrágyázás, vagy ha a talaj túl meszes vagy túl savas. A nem megfelelő pH-érték ugyanis akadályozza a egyes elemek felvételét. Vashiány esetén a hajtáscsúcs levelei sárgulnak, ha a hiány sokáig tart a levelek a szélükön száradni kezdenek - ez a vasklorózis. Súlyos esetben vas tartalmű lombtrágyával kell kezelni a fát.
Ez a csapadékos időjárás nagyon kedvez a gombák elszaporodásának, valószínű a botrítisz támadta meg a termést. Talán lehet ellene permetezés nélkül is védekezni, ha szellősebb helyet keres a cserépnek, s ha nem hagyja teljesen sűrűn bebokrosodni a növényt.
Szobanövényeink a hirtelen levegőváltozásra vagy ha hirtelen a napra tesszük őket megéghetnek, elejét vehetjük, ha növényünket folyamatosan szoktatjuk át a naposabb helyre. Ha kártevők lepték el növényét az ellen permetezéssel kell védekezni, valószínű pajzstetvek a látogatók. Alábbi cikkünkben olvashat a pejzstetvekről és az ellenük való védekezésről:
A növény amire gondolhat valószínű, hogy egy évelő madársóska faj. Az alábbi cikkben megtalálja, hogyan lehet megszabadulni tőle!