7026. Télen-nyáron zsaluzia?
Vannak, akik egyáltalán nem ismerik a zsaluziákat, mások hallottak már róluk úgy, mint nyári árnyékolók. A legtöbben azonban nem tudják, hogy télen is milyen jó szolgálatot tesznek e szerkezetek.
Vannak, akik egyáltalán nem ismerik a zsaluziákat, mások hallottak már róluk úgy, mint nyári árnyékolók. A legtöbben azonban nem tudják, hogy télen is milyen jó szolgálatot tesznek e szerkezetek.
Számos háztartásban, ipari létesítményben vagy éppen irodában gondoskodik gázkazán a kellemes hőmérsékletről a benti helyiségekben, illetve sok esetben a melegvíz-ellátásért is ez a berendezés felelős.
Sok mikro- és kisvállalkozás tudatában van, hogy az online jelenlét mennyire fontos az üzletisiker szempontjából, és még olyanok is akadnak szép számmal közöttük, akik a közösségioldalakon megjelenő hirdetési kampányokra is hajlandóak áldozni.
Mutatjuk, mire kell figyelned, ha fügét szeretnél gyökereztetni.
Összegyűjtöttük, hogyan tudsz a hirtelen hideg miatt legyengült fecskéken segíteni.
Valóban óvatosan kell bánni mindenféle friss trágyával, mert a növényeket megégetheti. Téli takarásra és közvetlen trágyázásra nem javasolnám, talajápolásra alkalmazható, amennyiben csak az elkövetkező évben kerül bele növény.
Sajnos igazán jó tanácsot nem tudok adni: a nyírfa nem igazán kedveli a metszést, a diófa gyökerei által termelt anyagokat nem igazán szereti a többi növény, s a fenyők is mély árnyékot adnak a kertben. Megpróbálkozhat néhány árnyékkedvelő dísznövény ültetésével, de a virágzó évelők és egynyáriak többsége a napfényes helyet szeretik.
A képen úgy látszik, mintha egy egyéves fűféle lenne: minél többet nyírjuk a füvet, annál kisebb az esélye az egyéves gyomok virágzásának és magérlelésének. Ha virágoznak, azonnal kapáljuk ki őket, mert ha ezzel elkésünk, jövőre újra támadnak majd
Leghasznosabb, ha egy nagyobb komposztálót alakítana ki, és oda gyűjtené az értékes nyesedéket. Ha ez nem megoldható, próbáljon egy környékbeli állattenyésztőt felkeresni, hátha fel tudja használni a hetente keletkező füvet.
Szamócát 2-3 évig érdemes egy helyen termeszteni, mivel gyökerei sekélyen futnak a föld felszínén telepítés előtt kell szerves trágyával feljavítani talaját. Közvetlenül szüret után lombtrágyával erősíthetjük növényünket.