7056. Ezeket a bogyósokat érdemes októberben ültetni
Októberben érdemes bogyósokat ültetni, hiszen már a következő szezonban élvezhetjük a gyümölcsét. Hoztunk egy szuper listát.
Októberben érdemes bogyósokat ültetni, hiszen már a következő szezonban élvezhetjük a gyümölcsét. Hoztunk egy szuper listát.
Összegyűjtöttük, mire kell figyelni, ha ősszel szabadgyökerű gyümölcsfát ültetsz.
Ki ne szeretné, ha önellátó módon a kertjében minél több saját zöldséget, gyümölcsöt, vagy fűszernövényt tudna termeszteni? A Green Team hetedik epizódjában a konyhai élet sztárjainak, a fűszernövényeknek, és azok termesztésének járunk utána, de ezen felül minden levendulakedvelő álomkertjébe is ellátogat műsorvezető párosunk.
Ezeket nem árt, ha tudjátok, ha bokrokat, cserjéket szeretnétek a kerítés mellé ültetni.
A kertészkedés örömét könnyen elronthatják a különféle kártevők, akik tönkreteszik a gondosan nevelt növényeinket. Szerencsére nem szükséges vegyszerekkel elűzni ezeket a nemkívánatos látogatókat. A természetes védekezés nemcsak kíméletes a környezetre nézve, hanem fenntarthatóbb és egészségesebb megoldás is. Íme néhány egyszerű módszer, amelyekkel vegyszerek nélkül is megvédheted a kertedet a kártevőktől.
A lótetű ellen a Lótetű Arvalin hatásos, szinte minden gazdaboltban kapható.
A tünetek moníliás megbetegedésre utalnak. Ez a kórokozó azonban virág- és hajtáspusztulást is okoz, amely kajszin és a meggyen igen gyakori. Az alábbi oldalon bővebben olvashat róla:
A fiatal levelek természettől fogva összefüggő lemezűek, tagolatlanok. Idősebb kori levelek esetében a fényhiány, a hideg levegő, a víz- és a tápanyaghiány lehet az ok. A magas növényeknél általában azért fordul elő, mert a víz és a tápanyag nem jut el a felső levelekhez. A léggyökereket a földbe kell nyomni vagy nedves támasztékra kell kötözni.
A szobapáfrány kényes növény, szinte napi odafigyelést igényel, ezért semmiképpen nem ajánlanám kezdő kertészeknek. A fenti állapotba került növényt szinte már lehetetlen megmenteni, de ne adjuk fel próbálkozás nélkül! <p> Az elszáradt leveleket el kell távolítani, mivel azok már nem zöldülnek ki többé. Az átültetéshez tőzeges, "A" típusú virágföldet kell használni. Az átültetés során ne rázza le a gyökerekről a régi földet, hanem azzal együtt helyezze az új cserépbe. <p> A föld túlöntözését és kiszáradását is egyaránt kerülni kell. Mivel páraigényes növény (hiszen a trópusokról származik), ezért a lakás levegőjétől függően naponta-kétnaponta spriccelni kell vízzel a leveleit. A téli hónapokban kéthetente, nyáron hetente tápoldatozza szobai levéldísznövényeknek való tápoldattal. <p> A növénnyel kapcsolatos további általános leírást a lenti linken lehet elolvasni.
A fenti leírás alapján a kérdezőnek a meggy alany-részének sarjhajtásaival kell megküzdenie. A sarjhajtásokkal sajnos csak a metszőolló tud elbánni. Ha végleges (drasztikus) megoldást szeretne, akkor nem elég kivágnia a fát, hanem gyökerestől kell kiszednie ahhoz, hogy megállítsa a sarjképződést.