721. Ki az ország legügyesebb bormarketingese?
A Magyar Borok Évkönyvének megjelenésével egy időben ünnepélyes díjátadó keretein belül átadták a 2008-as Év Bormarketingje díjat. Ki végezte a legjobb munkát?
A Magyar Borok Évkönyvének megjelenésével egy időben ünnepélyes díjátadó keretein belül átadták a 2008-as Év Bormarketingje díjat. Ki végezte a legjobb munkát?
Még, hogy a növények unalmasak, nem mozognak, nem kommunikálnak? Csak mi vagyunk türelmetlenek, a gyorsított felvételek bebizonyítják, mi minden történik a környezetünkben és mi észre sem vesszük...
Magyarország második nemzeti parkja, a homok és a szik birodalma. Félperces videónkban megmutatjuk legszebb kincseit.
Nagy eltérések lehetnek az egyes piacok árai közt, így nem mindegy, hogy hol intézzük az ünnepi bevásárlást. Piaci árles 2008. december közepén.
Beck Zoltánt 2008 tavaszán, Orbán-napon borlovaggá ütötték, kékfrankosát locsolóborrá választották. Hajóson ez különleges megtiszteltetés. Kikérdeztük.
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.