726. 6 szabály, amit jobb, ha betartunk a karácsonyi nagybevásárláskor
Már napokkal az ünnep előtt megkezdődik a készülődés, az ünnepi étkezés hozzávalóinak beszerzése. Adunk néhány jó tanácsot a bevásárláshoz.
Már napokkal az ünnep előtt megkezdődik a készülődés, az ünnepi étkezés hozzávalóinak beszerzése. Adunk néhány jó tanácsot a bevásárláshoz.
Újra előkerülnek a rég elfeledett ételek, ám egészen új köntösbe burkolóztak. Most például libaköntösbe. Még a cékla is libabőrös lesz tőle.
Nem jött el a vendég, túl sokat főztél az ünnepekre, vagy nem volt éhes a család? Pár tipp és ötlet, hogy mit is készíthetsz a megmaradt ünnepi finomságokból, alapanyagokból.
Milyen káros egészségi hatása van a dioxinnak? Mennyi dioxint lehet károsodás nélkül elviselni? Mit tegyek, ha a szennyezett termékből fogyasztottam? Az Élelmiszerbiztonsági Hivatal válaszol.
Szerencsesüti készítése nem európai hagyomány, de nagyon jó szórakozás. Feldobhatod vele az ünnepi vacsorát, vagy egy partit! Receptet és 90 jóslatot kínálunk.
Valószínű, hogy összetett a probléma. A datolyapálma (Phoenix canariensis) elgyengült a száraz levegőjű lakásban és megtámadhatták a takácsatkák v pajzstetvek - a sárga foltok szívogatás nyomnak tűnnek, de sajnos a kép alapján nem tudom megállapítani. Érdemes lenne nagyítóval is megvizsgálni a növényt és kideríteni, hogy van-e kártevő rajta. A nyári hónapokban a datolyapálma -szoktatás után - kihelyezhető a szabadba, ahol újra erőre kap. Télen jól tűri a hideget is - na nem a fagyot - de fűtetlen szobában jobban érzi magát, mint egy száraz levegőjű, meleg helyiségben.
Főként törpe örökzöldek jöhetnek szóba. Ha oszlopos/kúp alakú lehet akkor szép a cukorsüveg fenyő, lassan nő, nagyon dekoratív. Ha kissé szélesebb elterülő habitusú kellene akkor pl. egy törpefenyő Pinus mugo v. Pumilio vagy ennek egyéb változata szép lehet, ha lomblevelű örökzöldben gondolkodik akkor pl a Berberis candidula Jytte is szóba jöhet. Ha egy kertészetbe elmegy sokféle növényből választhat, amik hasonló paraméterekkel bírnak. Tavaszi munkák a sziklakertben Szeretne egy sziklakertet? Építés 4 lépésben! Milyen törpe örökzöldeket ültessünk a kertünkbe?
Kedves Linna! A szelídgesztenye az enyhén savanyú vagy mészmentes, üde talajokat, párás környezetet kedveli. Talaja pontos ismerete nélkül is elmondható, hogy az Ön kertjében nem érzi jól magát. A sárguló levelek a talaj mésztartalmára utalnak, ebben az esetben nem érdemes kísérleteznie ezzel a növénnyel. A szelídgesztenye (Castanea sativa)
Húsos törpebors - Peperomia obtusifolia 'Variegata' Könnyen kezelhető levéldísznövény. Húsos levelei és levélnyele bőséges mennyiségű folyadékot raktároz, így ritkán kíván vizet. A legjobb, ha nyáron hetente, télen 2 hetente öntözzük lágy vízzel, ezen módosíthatunk a hőmérsékleti viszonyoknak megfelelően. Ne várjuk meg, amíg teljesen lekonyul, ha mégis megtörténik, akkor áztassuk be a cserepével együtt 10 percre, aztán hagyjuk lecsepegni. Szobahőmérséklete és huzatmentes, világos helyet igényel. Tavasszal ültessük át általános virágföldbe. Rokonai: Ráncos törpebors (Peperomia caperata) Márványlevél (Peperomia argyreia)
Kedves Bozótvándor! Igen nehéz így látatlanban tanácsot adni erre a problémára, mert a Deutzia Strawberry Fields jól bírja a napot, talajban nem válogat, ha komposztot is kapott akkor valószínűleg nem "éhes", esetleg víz problémára lehet gondolni (túl sok és túl kevés víz is gondot tud okozni!!) Várja meg míg két öntözés között teljesen kiszárad a talaj a növény körül. Távolítsa el az elsárgult leveleket, érdemes megnézni van e rajta kártevő/kórokozó nyoma, ha igen forduljon szakemberhez beazonosítja és ajánl rá permetszert.