7296. Miért fontos a megfelelő címkézés?
A modern világban kiemelt figyelmet kapnak a címkék, hiszen nem csupán az áruház polcain kiállított termékek felismerhetőségét teszik lehetővé, hanem sok esetben eligazítanak bennünket a választásnál.
A modern világban kiemelt figyelmet kapnak a címkék, hiszen nem csupán az áruház polcain kiállított termékek felismerhetőségét teszik lehetővé, hanem sok esetben eligazítanak bennünket a választásnál.
A mai világban, ahol a higiénia kiemelkedő szerepet kap, nem mindegy, milyen termékeket használunk a mindennapok során, legyen az otthon vagy akár egy nyilvános mosdóban. Miközben sokféle toalettpapír létezik, egyes márkák különösen kiemelkednek a többiek közül. Nézzük meg, miért válik egyre népszerűbbé a minőségi higiéniai papíráru.
A cukkini az egyik legkedveltebb nyári zöldség, mely gyors növekedése és bőséges terméshozama miatt a hobbikertészek nagy kedvence. Ahhoz, hogy egész nyáron szüretelhessük a zsenge terméseket, fontos tudnunk, mikor és hogyan kell vetni a cukkinit. Az alábbiakban minden fontos tudnivalót összegyűjtöttünk.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete 2025. május 30. és június 1. között rendezi meg a Tavaszi Országos Kaktuszkiállítását és Vásárát az ELTE Füvészkertben Az idei kiállítás középpontjában a különleges formájú és életmódú kaktuszok, valamint egyéb pozsgás növények állnak, emellett emlékkiállítással tisztelegnek a nemrég elhunyt Dr. Nemes Lajos, a debreceni Botanikus Kert volt igazgatója, elismert kaktusz szakértő, számos szakkönyv írója előtt.
A májusi fagyosszentek után érdemes kiültetni a paradicsompalántákat. Mutatunk egy jól bevált trükköt.
A levelek sárgulásának oka valószínűleg a nagymértékű gyökérsérülés lehet. A levelek sárgulása normális esetben csak néhány alsó levélre terjedhet ki, és a továbbiakat nem érinti. A most sárguló levelek tavaszra elszáradnak és akkor le kell vagdosni. Most teendője nincs. Én a nagymértékű gyökérsérülés elkerülése miatt cserepekbe ültetve ásom be a szabadföldbe az Agávéimat és másokat, így a cserép alján lévő lyukakon a gyökérzet belenő a körülötte lévő talajba, de felszedéskor a cserépben maradó gyökereket nem éri sérűlés és ezek a gyökerek részben mérséklik az edényen kivül nőtt gyökerek sérülését. Az Agavékat és Aloékat mérsékelten télen is célszerű megöntözni, a körülményektől függően kb. havonta egyszer, persze csak mérsékelten. A Debreceni Pozsgástár című színes, képes magazinból sok mindent megtudhat a pozsgásnövényekről.
Az árnyéktűrő szobanövényeknek minimum 1200 lux fényerőre van szükségük, míg a fényigényeseknek 5000 lux az optimális. Alacsony fényigényű szobanövények: Milyen szobanövényt tartsunk, ha félárnyékos a szobánk? Strapabíró szobanövények, melyek nem fognak ki rajtad
Ha a Miltónia virágok leesnek az annak a következménye, hogy bimbós korában nem szereti sem a mozgatást, sem a körülmények változtatását. Egyébként ha lehet éjszakára hűvösre kell tenni, mivel mérsékelt hőmérsékleti igényei vannak. A Vanda megoldása nem rossz, de mivel így a gyökerek nem jutnak levegőhöz, valószínű nem fogja sokáig szeretni. A Rossioglossum szintén a hűvöset és a félárnyékot szereti. A pillangókat csak éjszakára kell hűvösre tenni nappal maradhat a melegben. Az éjszakai és nappali hőmérsékletkülönbség indukálja a bimbóképződést. Orchidea fajták: árvácskaorchidea Vanda orchidea gondozása
Kaldeneker György Édenszakácsunk szerint: "az a baj, hogy nyersen tették bele az olajba ill ecetbe. Ha leforrázzák biztosan nem zöldül meg. vagy ha olajosan tennék el, futtassák meg egy serpenyőben forró olajban előtte."
A pajzs- vagy gyapjastetűk megjelenése alacsony páratartalomra utal, sajnos nagyon nehéz kiirtani ugyanis petéiket a talajba vagy a növény rejtett zugaiba rakják és azok kelése után újra fertőződik a növény. A védekezés ellene sajnos eléggé munkaigényes mivel az igazi hatékony szerek csak méregengedéllyel szerezhetők be és nagyon drágák. Igy marad a házimunka: A növényt (ha müanyag cserépben van akkor 5 percre, ha kerámiában akkor 15 percre kézmeleg vizbe beáztatjuk majd óvatosan kicsiket mozgatva kiemeljük a cserépből és lemossuk róla az összes ültetőanyagot de nagyon tisztára! Nem maradhat a gyökereken semennyi! Ezután a lemosóvizet a talajmaradvánnyal együtt kidobjuk. A növényt másnapig száritjuk, papirszalvétára teritve, majd körömlakklemosó (aceton)-ba mártogatott nagyon pici festőecsettel (művészecset) lekenjük a tetveket. A kezelést 2-3 óra múlva megismételjük. Másnapig maradhat egy új szalvétára kiterítve, majd újfent lemossuk tiszta vízzel és akár ugyanazzal az ecsettel le is dörzsölhetjük a maradványokat. Pepecs munka az igaz, de sajna a jelenleg erre kapható közforgalmú szerek semmit sem érnek a petekelés miatt. Növényvédőszer ajánlót az alábbi válaszokban olvashat: Cikász növényem alátétje tele van nyüzsgő, fehér tetűvel A fikusz benjaminomat megtámadta valami, kis fehér göbök vannak a levelek fonákján