741. Tervezzünk idén olyan konyhakertet, ami díszkertnek is jó lesz
Ha a díszkert mellé szeretnénk egy kis konyhakertet illeszteni, érdemes megfogadnunk az alábbi tanácsokat.
Ha a díszkert mellé szeretnénk egy kis konyhakertet illeszteni, érdemes megfogadnunk az alábbi tanácsokat.
Az Energia Klub szeretne hozzájárulni 10 egyszerűen és olcsón megvalósítható takarékos tippjével a fogyasztói gázspóroláshoz. A következő intézkedéseket ajánlják.
Új korszakba léptünk: egyre nagyobb figyelem fordul a környezet felé. Ez a tendencia jól tükröződik a zöld szín otthonokban való megjelenésében.
A két védett madár életmódja szorosan összefonódott, a kék vércsék a vetési varjak fészkelő telepein költik ki utódaikat. A kék vércsét kevesen ismerik, a vetési varjakról azonban számos legenda él a köztudatban. 2009 az ő évük, ismerjük meg valódi életmódjukat!
Hát ennek meg mi értelme? - Fagytűrő szobanövény?- tehetjük fel szinte joggal a kérdést, de pont egy közintézmény esetéből okulva érdemes elolvasni az írásunkat.
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola