7471. Útmutató a környezetbarát vízi búcsúztatásokhoz
Létezik egy különleges módja annak, hogy szeretteinktől búcsút vegyünk: a vízi temetés. Az ősi hagyományokat modern szemlélettel ötvözve kínál ez az alternatíva egy mélyen megható pillanatot.
Létezik egy különleges módja annak, hogy szeretteinktől búcsút vegyünk: a vízi temetés. Az ősi hagyományokat modern szemlélettel ötvözve kínál ez az alternatíva egy mélyen megható pillanatot.
Állandó problémát okoz az Ön vállalatánál a kéztörlők használata? Gyorsan fogynak, könnyen szakadnak, a takarítókat pedig inkább hátráltatják a munkáját, mint segítik? Akkor olvassa el cikkünket, mert hasznos információkat gyűjtöttünk össze a megfelelő termék kiválasztásához.
A klímaváltozás és az energiaárak növekedése az elmúlt években egyre inkább előtérbe helyezte a megújuló energiaforrásokat. A napelemek ma már nemcsak a környezetvédelem szimbólumai, hanem gazdaságos befektetések is.
Az ősz a kertészek egyik legaktívabb időszaka: a legtöbben ilyenkor metszenek, takarítanak, előkészítik a kertet a télre. Azonban nem minden évelő növény hálás a metszésért ebben az időszakban. Bizonyos fajoknál a túl korai visszavágás akár végzetes is lehet.
Az őszi és téli időszak a gazdák és a hobbikertészek számára is mindig komoly próbatételt jelent. A nappalok rövidülnek, a földek sárossá válnak, a reggelek pedig fagyosan indulnak.
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.