71. Idén a monília áll nyerésre
A hűvös, havas, csapadékos áprilisban a gyümölcsösben kárt tevő gombák remekül érzik magukat. A legfontosabbak: a monília, tafrina és a varasodás.
A hűvös, havas, csapadékos áprilisban a gyümölcsösben kárt tevő gombák remekül érzik magukat. A legfontosabbak: a monília, tafrina és a varasodás.
Kevés olyan barátom van, aki ne imádná a kajszit és az őszibarackot! Nem tudatosan eszik, szimplán kedvelik az ízét. Pedig hihetetlenül hosszú a jótékony hatásaikról szóló lista, szemezgessünk belőle párat!
Régebben az ősz volt a fák és cserjék fő ültetési szezonja, mert a szabadgyökerű és földlabdás növények voltak túlsúlyban a kereskedelmi forgalomban. A mai konténeres növények viszont szinte bármikor telepíthetők, de természetesen biológiai tényezők is befolyásolják a helyes időpont kiválasztását.
Zamatos íze, édes illata, sokoldalú felhasználási lehetősége és számtalan jótékony hatása mellett nem véletlen, hogy egész évben az egyik legkedveltebb gyümölcs. Kiváló választás, akár önmagában, akár salátába darabolva vagy pikáns kiegészítőjeként a főfogásnak. Ugyan már beköszöntött a hűvösebb idő, de befőttként, kompótként eltéve bármikor élvezhetjük jótékony hatásait.
Ha szeretnéd a hagyományos vörös bort és pezsgőt valamilyen egzotikus itallal helyettesíteni, akkor olyan ízes koktél recepteket javaslunk, amelyekkel felpezsdítheted a hideg téli estéket.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
Üdvözlöm! A válaszom: de! A gyümölcsfák már lassan el is virágoznak, de ha rugalmasak a vesszők, tehát nem törnek el hajlításra, akkor még élő szövetek vannak a fában, tehát él. Ha esetleg az ágak reccsenve törnek, akkor elpusztultak és cserére szorulnak!
Úgy tudom, őszibarack és kajszi kultúrákban kizárólag szüret után alkalmazható keleti és barackmoly ellen, és atkafelszaporító hatása miatt és mivel hamar hozzászokhatnak a kártevők, csak max 2-szer évente. Mivel egy gyakori kontakt szerről van szó, nagy a valószínűsége, hogy ezt azért nem mindenki tartja be. Van még lehetőség gyártónál érdeklődni, hogy mi a pontos ok, minden esetre ha már megtörtént, akkor nincs mit tenni. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt Tordai József! Régen a timsót valóban használták, de én inkább az Actara nevű szert ajánlanám! Egy levél szert 10 liter vízbe kell feloldani és azzal beöntözni a növényt! Az élelmezésügyi egészségügyi idő és töménység: almatermésűek (alma, körte) levéltetvek, aknázómolyok, vértetvek 18–30 g/100 l víz 28 nap őszibarack levéltetvek 14–16 g/100 l víz 14 nap burgonya burgonyabogár 80 g/ha 7 nap paprika, paradicsom, uborka levéltetvek és üvegházi molytetű 10–40 g/100 l víz 3 nap káposztafélék (brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé) levéltetvek és földibolhák 20–60 g/100 l víz 7 nap dohánytripsz 200 g/100 l víz dísznövények nyugati virágtripsz 200 g/100 l víz napraforgó levéltetvek 60 g/ha 21 nap dohány levéltetvek 200 g/ha 14 nap vöröshagyma tripszek 200 g/100 l víz 7 nap őszi kalászosok (őszi búza, őszi árpa, tritkálé) levéltetű, gabonapoloska 80-100 g/ha, 160 g/ha 14 nap szőlő gyökértetű 30 g/100 l víz 14 nap c seresznye, meggy, szilva levéltetvek, aknázómolyok, cseresznyelégy 30 g/100 l víz 14 nap
Kedves Zsófi! Szerintem a következő fák lennének jók Önöknek: -madárberkenye (Sorbus aucuparia) -törpemandula (Amygdalus nana) -japán juhar (Acer palmatum) -Holland törpe őszibarack (Prunus persica "bonansa") -gyöngyakác (Sophora pendula) -törpe szivarfa (Catalpa bignonioides "nana")