7501. Függönyök, a stílusos otthonok ékességei
A beltéri dizájnban a legtöbb tárgy meghatározó hatással bír a lakás hangulatára. A függönyök lehetőséget adnak arra, hogy minden szoba kellemes atmoszférát kapjon.
A beltéri dizájnban a legtöbb tárgy meghatározó hatással bír a lakás hangulatára. A függönyök lehetőséget adnak arra, hogy minden szoba kellemes atmoszférát kapjon.
A technológiai fejlődés szédületes tempója megragadta a figyelmünket, és a mesterséges intelligencia (MI) most egy forradalmi átalakulásba vezeti az oktatási rendszereket világszerte.
Az emberek gyakran alábecsülik egy egyszerű kéziszerszám jelentőségét a mindennapi feladatok során. A fogók különleges helyet foglalnak el a szerszámok világában, hiszen nem pusztán tárgyakat tartanak, hanem vágnak, hajlítanak, rögzítenek és csavarnak is.
A naspolya (Mespilus germanica) Magyarországon régi, hagyományos gyümölcsfaj, amely egyre népszerűbb a házikertben, mert rendkívül ellenálló, kevés gondozást igényel, és különleges, vitaminban gazdag gyümölcsöt terem késő ősszel.
Az ember, aki szereti a kertjét, tudja, hogy a jó szerszám fél siker. Egy könnyű metszőolló, egy tartós ásó vagy egy ergonomikus kapa időt és energiát spórol. De a bolt polcain sorakozó márkák, csillogó reklámok és hangzatos ígéretek között nem könnyű dönteni.
Egyszerű megoldás lenne néhány magoncot kiemelni az erdőből, de mélyre hatoló gyökérzete miatt ez nem biztos, hogy sikerülni fog. Ha késő ősszel az érett terméseket megtisztítja, és kb. 3-4 cm mélyre elveti oda, ahol a bokrokat szeretné, nagyobb eséllyel várhatunk eredményt. A tavasz és a nyár folyamán locsolja rendszeresen. A túl sűrűn kelő növényeket ritkítsa meg.
Kedves Novák Róbert! 1. A szelídgesztenye (Castana sativa) nem különösebben érzékeny a talaj PH értékére, persze a szélsőséges értékeket nem bírja, de ez sok növényről elmondható. 2. Az ültető gödörbe én nagyon ajánlom a komposztált marhatrágyát! Nagyon meghálálja idővel! 3. Az endotiás kéregelhalás (Endothia parasitica [Murr.] Anders.) a gesztenye legsúlyosabb betegsége. A kórokozó a gesztenyefa ágait és törzsét fertőzi, a háncsot és a kambiumot pusztítja. Narancsvörös termőképletei a kérget áttörve fejlődnek ki. A fertőzések sérüléseken, de a villás ágelágázások kéreggyűrődéseiben minden látható sérülés nélkül is kialakulhatnak. A betegséget a fák koronájában a nyár folyamán elszáradt lombos ágak jelzik. Ezeken a száradt lomb a tél folyamán is rajtamarad. A betegség többnyire az idősebb ágakban és a törzsön lefelé terjed. A fertőzött részek fölött a fatest szárad, a kéreg repedezik és a korona pusztul. A fertőzés helye alatt erőteljes hajtások törnek ki. Ezek a lefelé terjedő kórokozónak legtöbbször már a következő évben áldozatul esnek, és az erdőállományokban vagy szórványban álló beteg gesztenyefák a száraz, seprűsödő ágaikkal jellegzetes képet mutatnak.
Üdvözlöm! A képen egy rózsameténg (Catharanthus roseus) látható.
Üdvözlöm! Igen, lehet! Tavasszal kell elvetni, amit egy cserépbe javaslok és mikor már 30-50 cm-es a növény, akkor lehet kiültetni a helyére. A szabadföldbe is szokták vetni, de ez így biztosabb módszer.
Üdvözlöm! Sajnos pár éve megjelent nálunk ez az invazív állat, ami nagy pusztítást tud végezni! Hatékony szer az Actara és a Mospilan. A kezelést hetente kell végezni, összesen 4-5 ször! A tél végén (februári enyhébb napokon) Agrollal kell permetezni, mert ez az olajos szer elpusztítja a petéket.