751. Pompás virágoskert fillérekből - így állj neki!
Szeretnéd virágmezővé változtatni a kerted, de szűkös a keret? Bemutatjuk a magról legkönnyebben nevelhető egynyáriakat, amelyekkel akár kezdők is próbálkozhatnak.
Szeretnéd virágmezővé változtatni a kerted, de szűkös a keret? Bemutatjuk a magról legkönnyebben nevelhető egynyáriakat, amelyekkel akár kezdők is próbálkozhatnak.
Szeretnéd virágmezővé változtatni az unalmas kerted? Bemutatjuk a legkönnyebben virágzásra bírható egynyáriakat, amelyekkel akár kezdők is próbálkozhatnak. Még 5 pompás növény.
Nemrégiben az újpesti áramszolgáltató kivágta a távvezeték oszlopsora alá és környékére eső növényzetet, közöttük 210 tő homoktövist, melynek egyenként természetvédelmi értéke 10 000 Ft.
Holland paradicsomtól és marokkói paprikától roskadoznak a téli zöldségesstandok, miközben hazai terményeket is fogyaszthatnánk. Piaci árles 2009. január közepén.
Az immár zöldhulladékká vált ünnepi kelléket első látásra sokan egy helyes kis komposztdombra helyeznék, míg mások fűtenének vele. Megoszlanak a vélemények arról, hogy a fenyő komposztálható-e egyáltalán.
A mellékelt cikkben talál tippeket egy nagyon mutatós kis kert kialakításához! Sok sikert! Édenkertész
A locsolást szintén ne vigyük túlzásba a Dracénánál , mert a törzsben halmozódik fel a nedvesség. De a hőmérséklet is okozhat gondot. A túlfűtött 20-25 fokos meleg hatására a levelek hullani kezdenek. Érdemes ilyenkor egy kevésbé meleg és fűtőt szobába átszállítani.
A pomeló valószínűleg a maláj vidéken keletkezett, ma főleg Indiában és Dél-Kínában, de más trópusi területeken is termelik. Terméseinek átmérője elérheti a 20cm-t, vagy még annál is több. ehet oltani. Az oltás megfelelő ideje tél vége, tavasz eleje. Az alany és a nemeshajtás közel egyforma méretű legyen. Az alanyt a szemmel (rüggyel) ellentétes oldalon 3 cm hosszúságban srégen megvágja. A nemes hajtáson, amely 3-4 szemet is tartalmaz hasonló vágást ejt. A nemeshajtás leveleit egészen a levélnyélig csipkedje vissza. Az alanyt és a nemest a vágás mentén helyezze össze, és kötözze meg. Az oltás környékét és a felső vágási felületet kenje be oltóviasszal, a kiszáradás elkerülésére és a kórokozók elleni védelemre. Fontos: a nemes hajtásnak a ceruza vastagnak, elágazásoktól mentesnek kell lennie. Csak az oltás előtt célszerű lemetszeni az anyanövényről. Az elkészült oltványt világos helyen, talajhőmérsékleten, vagy magas páratartalom mellett nevelje. Ha már 10 cm-tr meghaladó hajtást hoz, akkor át kell ültetni nagyobb cserépbe, és tápanyagdús földbe. Sok sikert!
A magvakat április közepétől szabad földbe helyre vethetjük (fészkenként 3-4 magot), ebben az esetben az első év folyamán nem várhatunk termést. Kelés után, 2-3 leveles korban egyeljük ki, hogy fészkenként csak egy növény maradjon. Teleltetése: Fagyérzékenysége miatt az articsókát takarni kell. A fagyok előtt fokozatosan, több részletben kupacoljuk fel 25-30 cm magasan földdel, majd a földet elszáradt levelekkel, növényi részekkel takarjuk. Az átteleltetés másik módja az, hogy az egész tövet földlabdával együtt kiemeljük és pincében, homok között elvermeljük. Tavasszal a fagyok elmúltával bontsuk ki, tisztítsuk meg az elszáradt részektől és ültessük el.
Ha a növény levelein nem tapasztal semmi elváltozást, foltokat, kártevőket, pókhálót, és a földjén sincs semmi, akkor egészen biztosan nincs nagy baj. Zuhanyoztassa le, tápoldatozza, és esetleg ha talál rajta kártevőt, akkor a lemosásszerű permetezés az eredményes Vektafid R vagy Vektafid S oldatával. A lemosást két hét múlva meg kell ismételni.