776. Mandula magdarázs fenyegeti a mandulásokat
Néhány évtized, pontosan 1981-óta a magdarázs jelentős károkat okoz a mandulásokban, néha a termés 80%-át elpusztítja. Mit tehetünk ellene?
Néhány évtized, pontosan 1981-óta a magdarázs jelentős károkat okoz a mandulásokban, néha a termés 80%-át elpusztítja. Mit tehetünk ellene?
Látványos, tudományos-ismeretterjesztő kiállítását láthatunk február 11-től a lopótökről a Mezőgazdasági Múzeumban.
Szeretteinknek tökéletes ajándék a cserepes növény, amely hosszú heteken, hónapokon át díszíti, vidámítja a megajándékozott otthonát...
Ha frigópalántát ültetünk, akár 10 hét múlva földiepret szüretelhetünk, az év szinte bármely időszakában.
Viszonylag olcsó, korai C-vitamin forrásunk a zöldhagyma, nézzük, várhatóan hogyan alakul idén az ára. Piaci árles 2009. február elején.
A császárkorona kifejezetten szereti, ha ugyanazon a helyen hagyják évekig, ezért nem kell kivenni a talajból.
A molykártevők ellen májusban, júliusban és augusztusban védekezhet.
A kaktusz lehetséges, hogy egy kicsit megégett, bár nem valószínű, ha az előző évet teljesen átvészelte ugyan azon a helyen, lehet, hogy a túlzott víz hatására kelentkeztek a foltok. Ha a szabadba kitéve tovább növekszik a beteg rész érdemes a még egészséges darabokat átültetni.
A pálmák közül vannak olyanok, melyek ellenállóbbak (pl. a datolyapálma), de vannak olyanok is, amelyek igényesebbek pl. a kenciapálma nedvesség-, páraigényes. Mielőtt megveszünk egy pálmát, érdemes utánajárni a gondozásának. Probléma lehet a túlöntözés, a kevés pára, az erős napfény, a kevés tápanyag, az alacsony hőmérséklet is. Az egyes pálmafajok gondozásáról cikkeinkben is olvashat.
A tűztövist szaporíthatjuk magról és félfás dugványról is. A magok igen jól csíráznak. Az utolsó tavaszi fagyok után vethető.