776. Mandula magdarázs fenyegeti a mandulásokat
Néhány évtized, pontosan 1981-óta a magdarázs jelentős károkat okoz a mandulásokban, néha a termés 80%-át elpusztítja. Mit tehetünk ellene?
Néhány évtized, pontosan 1981-óta a magdarázs jelentős károkat okoz a mandulásokban, néha a termés 80%-át elpusztítja. Mit tehetünk ellene?
Látványos, tudományos-ismeretterjesztő kiállítását láthatunk február 11-től a lopótökről a Mezőgazdasági Múzeumban.
Szeretteinknek tökéletes ajándék a cserepes növény, amely hosszú heteken, hónapokon át díszíti, vidámítja a megajándékozott otthonát...
Ha frigópalántát ültetünk, akár 10 hét múlva földiepret szüretelhetünk, az év szinte bármely időszakában.
Viszonylag olcsó, korai C-vitamin forrásunk a zöldhagyma, nézzük, várhatóan hogyan alakul idén az ára. Piaci árles 2009. február elején.
A pajzstetvek ellen nem elég egyszer védekezni. Kéthetente ismételje meg a vegyszeres kezelést. Esetleg próbáljon meg más növényvédő szereket használni pl. Vektafid, Decis. Az 1-3 %-os kenőszappan-oldat az élő és elhalt pajzstetvek lemosására jó, továbbá ezzel a ragacsocs bevonatot is eltávolíthatja a növények leveléről, száráról.
Én a smaragdtuját javaslom Önnek, amely a nyugati tuja (Thuja occidentalis) egyik oszlopos növekedésű fajtája. Sűrű lombja télen sem, vagy csak kis mértékben barnul. Öntözött környezetben, tápdús talajon fejlődik a legjobban. Nagyobb cserépbe ültetve, rendszeresen gondozva hosszú ideig szép dísz lehet boltja előtt.
A pálmaliliomok a legkönyebben tartható növények közé tartoznak, lehet, hogy nem sikerült begyökeresedni rendesen az ön példányának, de szerintem előbb-utóbb beindul. Ha nyáron szabadba tudja tenni, azt biztos meghálálja.
Az örökzöld cserjék közül javaslom például a tiszafát (Taxus baccata), puszpángot (Buxus sempervirens). Talajtakarónak a borostyánt (Hedera helix) és a meténget ajánlom (Vinca minor).
A farontó lepke ellen nem könnyű védekezni. Ha kivágja a fa törzséből azt a részt, ahol a károsítást tapasztalta, akkor sem biztos, hogy megtalálja az állatot. A permetező szerek nem jutnak el az állathoz. A legegyszerűbb védekezés az, ha egy kötöződrótot feltolunk a járatba és döfködünk vele. A farontólepkéről többet is megtufhat alábbi cikkünkből.