776. Mandula magdarázs fenyegeti a mandulásokat
Néhány évtized, pontosan 1981-óta a magdarázs jelentős károkat okoz a mandulásokban, néha a termés 80%-át elpusztítja. Mit tehetünk ellene?
Néhány évtized, pontosan 1981-óta a magdarázs jelentős károkat okoz a mandulásokban, néha a termés 80%-át elpusztítja. Mit tehetünk ellene?
Látványos, tudományos-ismeretterjesztő kiállítását láthatunk február 11-től a lopótökről a Mezőgazdasági Múzeumban.
Szeretteinknek tökéletes ajándék a cserepes növény, amely hosszú heteken, hónapokon át díszíti, vidámítja a megajándékozott otthonát...
Ha frigópalántát ültetünk, akár 10 hét múlva földiepret szüretelhetünk, az év szinte bármely időszakában.
Viszonylag olcsó, korai C-vitamin forrásunk a zöldhagyma, nézzük, várhatóan hogyan alakul idén az ára. Piaci árles 2009. február elején.
Kedves Karola! Milyen növényét támadta meg hernyó, sajnos nem mindegy hogy milyen növény (ha em tudja a növényei nevét, akkor küldjön képet legyen szíves), mert nincs általános szer. Növény és kártevő függő.
Tisztelt gezi35! Valószínűleg egy száraz időszakot követő nagy csapadékmennyiség okozta gyümölcshús repedését. Ez csonthéjasoknál gyakran előfordul. Megelőzni úgy lehet, hogy állandó vízmennyiséget juttatunk a fák tövéhez. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Kedves raniko! Igazából semmit! Nem kell bántani, ez természetes folyamat! Ha úgy érzi, hogy túl nagy és a növényt elhúzza, vagy fel döntheti, akkor vágja le nyugodtan.
Véleményem szerint a birs még nem érett meg rendesen. illatuk az érés folyamán kifog fejlődni.
Kedves József! Még soha nem próbáltam így és nem is jellemző gyakorlat! Javaslom, hogy vegyen gazdaboltban sima vas-gálicot és feloldva öntözze meg vele a növényt! Ez egy olcsó és hatékony módszer!