791. Beteg, gombás őszibarackfa - így menthető meg!
Ezeket a munkákat érdemes elvégezni, ha meg szeretnénk menteni a beteg gyümölcsfát!
Ezeket a munkákat érdemes elvégezni, ha meg szeretnénk menteni a beteg gyümölcsfát!
A városi kiskertek fogalma nem klasszikus kertépítési stílust fedő fogalom. A XX. század második felében vált elterjedtté, és nem egységes képvilág jellemző rá.
A jól tájékozott, felkészült megrendelővel együtt dolgozni is élvezetesebb, konkrétabban tudja megfogalmazni igényét az építendő kerttel kapcsolatban, ami inspirálóan hat az arra érzékeny kertépítőre, kerttervezőre.
A kecskeméti Széchenyi-városi varjútelep múlt csütörtöki vízágyúzása nagy vihart kavart a természetbarát emberek körében. A sajtóhírekre érkező reakciók nagy többsége elítéli a beavatkozást. Ugyanakkor érthető, hogy a lakosság közvetlenül érintett része mielőbbi beavatkozást sürgetett.
Hamvazószerdával elkezdődik a 40 napos nagyböjt, amit torkos csütörtök követ, lehetőséget kapva több étteremben is a féláron való fogyasztásra.
Üdvözlöm! Általában a barna korhasztó gomba felelős a fatörzs korhadásáért. Az öreg fák esetében üti fel a fejét. Ez a gomba a cellulózt bontja elsősorban. JAvaslom, hogy a fertőzött részeket távolítsák el, majd fújják le gombaölő szerrel (pl.: Champion) és ha marad üreg a fában, azt pur-habbal fújják be. Az üreget a hab teljesen kitölti, a maradékot pedig vágják le egyszerűen.
Kedves Zsu! Azt javaslom, hogy mindenképpen a napos helyre tegyék a konyha kertet. Mi is csepegtetővel szoktuk megoldani, ez jó megoldás. Napközben is mehet az csepegtető rendszer, ha nagyon meleg van esetleg és több víz szükséges. Az általunk készített kertekben mindig így oldjuk meg! Érdemes tovább olvasni, az alábbi cikkekben hasznos infókat talál: Hogyan tervezzük meg konyhakertünket? Tervezzünk idén olyan konyhakertet, ami díszkertnek is jó lesz Növényszomszédok: fontos a jó párosítás Mi az a vetésforgó? Tervezzük meg a saját kertünket! - 2. rész
Kedves Olvasónk! A legtöbb kertészeti lerakatban megvásárolható. pl: http://kerteszetiarudagardony.hu/antirrhinum-tatika-oroszlanszaj/
Tisztelt Kérdező! Az első növény a Juniperus communis 'Depressa Aurea', a második a Laurocerasus rotundifolia. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Tamozsnyik! A legelején tisztázzuk a nevét. A képen egy sárkányfa (Dracaena) van. Szereti a 25 C körüli hőmérsékletet, a párát és a talaja legyen nedves mindig, de nem tocsogjon a víztől. A levélvég barnulása tipikus jelenség, ha nem kap elég fényt és száraz hűvösebb a levegő. Tehát: a visszavágást javaslom, még pedig úgy, hogy kb 20 cm-es darabokra vágja fel a levágott törzs darabokat és vízben gyökereztesse ki. A törzset az Önnek leg ideálisbb magasságban vágja le, ki fog hajtani.