791. Beteg, gombás őszibarackfa - így menthető meg!
Ezeket a munkákat érdemes elvégezni, ha meg szeretnénk menteni a beteg gyümölcsfát!
Ezeket a munkákat érdemes elvégezni, ha meg szeretnénk menteni a beteg gyümölcsfát!
A városi kiskertek fogalma nem klasszikus kertépítési stílust fedő fogalom. A XX. század második felében vált elterjedtté, és nem egységes képvilág jellemző rá.
A jól tájékozott, felkészült megrendelővel együtt dolgozni is élvezetesebb, konkrétabban tudja megfogalmazni igényét az építendő kerttel kapcsolatban, ami inspirálóan hat az arra érzékeny kertépítőre, kerttervezőre.
A kecskeméti Széchenyi-városi varjútelep múlt csütörtöki vízágyúzása nagy vihart kavart a természetbarát emberek körében. A sajtóhírekre érkező reakciók nagy többsége elítéli a beavatkozást. Ugyanakkor érthető, hogy a lakosság közvetlenül érintett része mielőbbi beavatkozást sürgetett.
Hamvazószerdával elkezdődik a 40 napos nagyböjt, amit torkos csütörtök követ, lehetőséget kapva több étteremben is a féláron való fogyasztásra.
Az utóbbi évek felfedezettje a díszkáposzta, amelytől először magam is idegenkedtem, de mára megváltozott a véleményem róla, szerintem nagyon vicces növény és jól bírja a téli fagyokat is.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető faj a sokvirágú jázmin, a következő két cikkből minden kiderül róla!
A viszvirágnak (Hoya sp.) valóban nagyon erős illata lehet, amit főleg éjszaka lehet érezni. A virág illata nem mérgező, kisgyerek is aludhat vele egy szobában, persze ez nem vonatkozik arra, hogy a szép virágok meg is ehetők, az okozhat mérgezési tüneteket.
A hibiszkuszt valószínű, hogy az üvegházi molytetű vagy köznapi nevén a liszteske támadta meg. Az állat kizárólag a levél fonákán található meg, ott szívogatja a növény nedveit. Erős fertőzés esetén molytetvek elleni (pl. piretrin hatóanyagú)készítménnyel lehet védekezni.<p>Egyéb megelőzési ötlet és gyógymód a liszteske ellen, a mellékelt cikkben olvasható.
Magyarország nagy részén a meszes talaj a jellemző, inkább csak Nyugat-Magyarországon fordul elő savanyú talaj, ami az áfonya termesztéséhez is szükséges. Ahhoz, hogy pontosabb leírást kapjunk, mindenképp talajvizsgálatot kell végezni, amelyet a megyei növényegészségügyi és talajvédelmi állomások végzik.