806. Tavasszal folytatódik az újbudai komposztprogram
A XI. kerületi Önkormányzat ősszel házi komposztálási programot indított a kerületi lakók és intézmények számára az FKF Zrt támogatásával és a HuMuSz közreműködésével.
A XI. kerületi Önkormányzat ősszel házi komposztálási programot indított a kerületi lakók és intézmények számára az FKF Zrt támogatásával és a HuMuSz közreműködésével.
Magas a víz- és a csatornaszámla, unalmas a kertlocsolás, nyaraláskor kiég a fű? Nem gondolnánk, de az automata öntözőberendezés anyagilag is kedvezőbb megoldás!
Vajon mit tud az automata öntözőberendezés, amire az ember nem képes? Összegyűjtöttük az előnyeit.
E cikk megírására egy kedves szomszédom ihletett, aki immár második hónapja metszi mintegy 60 gyümölcsfáját, olyan alapossággal, hogy 2 évesnél fiatalabb rész gyakorlatilag egyik fán sem maradt.
Az elmúlt évekhez képest 2009-ben a legolcsóbb a nagybani és a fogyasztói piacokon is a tavalyi burgonya. Piaci körkép március elején.
Kedves Tordai család! A bougainvuillea esetében ez elő szokott fordulni, ha nem elég napfényt kap. A lépcsőházban gondolom, hogy enyhe az idő és világos, ezért "virágzik" most. A virágok egyébként színes fellevelek. A "virágzás" után erősen vissza kell metszeni! Az olajfának hideg kell a teleléshez 5-10 °C, mert ha 15 °C felé emelkedik a hőmérséklet, akkor a leveleit elkezdi hullajtani! Mindenképpen hűvösebbre kell tenni! Kapcsolódó cikkeink: Hogyan gondozzuk a murvafürtöt? (Bougainvillea) A murvafürt (bougainvillea) téli gondozása Miért nem virágzik a növényem?
Ha a Chilopoda osztály (az Google-ban van kép róla) százlábúi vannak Önnél, azok ragadozók, nem bántják a növényt. Üdvüzlettel: Növényorvos
A pozsgafát (Crassula ovata) egy igénytelen pozsgás növénynek tartják, ami többnyire igaz is. Habár semmit nem írt a tartási körülményeiről (hol található, milyen hőmérsékletben, milyen földje van, milyen gyakran öntözi, stb.), a levelek sárgulása és lehullása a téli időszakban leggyakrabban a túl magas hőmérsékletnek köszönhető. Az ideális neki a 10-12 °C, de ha picivel ez alá is menne, az sem árt neki. Az öntözés mértékét is csökkentse ebben az időszakban. Általában 2-3 hetente ajánlott meglocsolni (a megfelelő hőmérséklet mellett), de néha még ez is túl gyakori lehet. A következő két cikkünkből még többet megtudhat a növényről, és annak tartásáról: Hogyan gondozzuk a majomfánkat? A pozsgás pozsgafa
Üdvözlöm! A képen egy szoba páfrány (Polypodium ssp.) látható. A szűrt fényt kedveli. Ezért a szoba legvilágosabb részén helyezzük el, de tavasztól őszig közvetlen nap ne érje. Egész évben melegben tartsuk. Nyáron még a 18 °C-ot is elviseli, télen elegendő számára a 15-16 °C is. Egész évben öntözzük, nyáron bővebben, télen mérsékelten. A talaját ne hagyjuk kiszáradni. Ha elhanyagoljuk az öntözését, a levelek elsárgulnak, elpusztulnak . A túlöntözés sem tesz jót, mert a gyökerek a sok víztől szintén elpusztulhatnak. Az átültetést jól bírja, akár évente is átültethetjük tavasszal vagy nyáron. Laza szerkezetű virágföldbe tegyük. Az aktív növekedés időszakában kéthetente tápoldatozzuk, télen havonta egyszer. Kapcsolódó cikkek: Szobapáfrány (Nephrolepis exaltata) Hogyan gondozzuk az édesgyökerű páfrányt (Polypodium aureum)?
Üdvözlöm! A szilvafa nem támaszt különösebb igényt a talajjal szemben! Ültetéskor érdemes az ültető gödörbe kb 20 kg istálló trágyát tenni alulra, illetve minden évben trágyázza! A szilvafa 4. évben terem először, addig a koronát kell alakítani. Igényli a metszést, mert hajlamos nagyon benőni az ágrendszere. Minden évben szükség van ún, felügyeleti metszést alkalmazni. A szilvafát tavasszal kell ültetni! A áfonya már igényesebb növény: a termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyagtartalma is befolyásolja. A víz szerepe a növény termesztésében kiemelkedő jelentőségű, mivel sekélyen gyökeresedik és ezen gyökerek a talaj leghamarabb kiszáradó rétegében helyezkednek el. A talaj nedvesen tartását mulcsolással segíthetjük. Különös fontosságú az augusztus-szeptemberi csapadék, mert ebben az időszakban történik a következő évi termőrügyek differenciálódása. Az áfonyabokrok kialakulásának aktív időszaka 6-8 év, de ennek ellenére az ültetés utáni évben már megjelennek az első virágrügyek. Sok sikert a pálinkához! Kapcsolódó cikkek: Mit kell tudni a szilvafákról? Áfonyával kapcsolatos cikkek