806. Tavasszal folytatódik az újbudai komposztprogram
A XI. kerületi Önkormányzat ősszel házi komposztálási programot indított a kerületi lakók és intézmények számára az FKF Zrt támogatásával és a HuMuSz közreműködésével.
A XI. kerületi Önkormányzat ősszel házi komposztálási programot indított a kerületi lakók és intézmények számára az FKF Zrt támogatásával és a HuMuSz közreműködésével.
Magas a víz- és a csatornaszámla, unalmas a kertlocsolás, nyaraláskor kiég a fű? Nem gondolnánk, de az automata öntözőberendezés anyagilag is kedvezőbb megoldás!
Vajon mit tud az automata öntözőberendezés, amire az ember nem képes? Összegyűjtöttük az előnyeit.
E cikk megírására egy kedves szomszédom ihletett, aki immár második hónapja metszi mintegy 60 gyümölcsfáját, olyan alapossággal, hogy 2 évesnél fiatalabb rész gyakorlatilag egyik fán sem maradt.
Az elmúlt évekhez képest 2009-ben a legolcsóbb a nagybani és a fogyasztói piacokon is a tavalyi burgonya. Piaci körkép március elején.
Kedves Karolin! Sajnos hazánkban nem nagyon van olyan növény ami minden Ön által megjelölt kritériumnak egyszerre megfelelne. Ha lenne mindenki azt ültetné. :) A kúszólonc jó választás amennyiben gyorsan növő, könnyen szaporítható, örökzöld és virágos növényt keresne az egyetlen ami ellene szól, hogy termése mérgező, bár a termés általában magasabban helyezkedik el ahol kevésbé elérhető a gyerekek számára. Örökzöld virágzó kúszónövények többsége nálunk fagyérzékeny, de a téli jázmin (Jasminum nudiflorum) jó télállósággal rendelkezik, kora tavasszal nyílik szép sárga virágokat hoz. Emellett a közismert borostyán fajok örökzöldek. A virágos futónövényeink közül amelyek gyorsan fejlődnek, könnyen szaporíthatóak sajnos agresszívak is (Trombitafolyondár, Lilaakác), lassabban fejlődnek és csodaszép virágot fejlesztenek a Clematis fajták (iszalag). Amennyiben hosszú kerítésrészről van szó érdemes ezeket vegyesen (sávosan ültetni) így nem lesz olyan monoton, lesz benne örökzöld és virágzó falrész is.
Üdvözlöm! A képek alapján baktérium betegségnek gondolnám. Javaslom, hogy champion nevű szerrel permetezze le hetente, összesen 3-4 szer. Ha nem javul, írjon!
Kedves Erzsi! Nagyon jól csinálta az átültetést, és a gyökér eltávolítását, de sajnos ez egy ilyen agresszív növény, nagyon nehéz tőle megszabadulni. Ha van kapacitása én első körben a mechanikus eltávolítást (alapos gyökérkiszedéssel minden alkalommal) javaslom és ha elfogy a türelme a Glialka megfelelő vegyszeres módszer mindenre ami zöld hajtást/levelet hoz. Ezen felszívódva a növény szállítószöveteibe kerül és az elszárad. Egy idő után ha rendszeresen karbantartja ezt a területet eltűnnek a sarjak, Kitartás! Üdvözlettel, A Stipa Kertészet Szakértője
Tisztelt kerttulajdonos! Olvastam kérdését! Mivel a növényeknek, nagy igénybe vétel, hogy termést teremjenek (főleg, ha kiadósan teremnek) ezért ez nagyon megterhelő számukra, így ez a folyamat amit leírt teljesen természetes és nem kell aggódni. Igaz nem minden gyümölcsfára igaz ez, de az almánál ez előforduló jelenség! Üdv Durucz Attila www.kertepito.com
Vegyszeres: Egyedüli hatóanyag a diklobenil lehet, mivel ennek használatát a vízközeli gyomirtásra engedélyezték. Kihajtás előtti stádiumban, tavasz elején kell elvégezni a kezelést. Ha kisebb-nagyobb foltokban található a területen a kenéses, pontpermetezéses kezelés közül választhatunk. Pontpermetezésnél a dikamba, kenésnél pedig a glifozát hatóanyag vált be. Az elpusztult növényi részeket gondos odafigyeléssel kell megsemmisíteni. A vegyszeres kezeléseknél minden esetben be kell tartani a szabályokat és oda kell figyelni a környező élőlényekre is. (ecsettel fel kell vinni a növényre a gyomirtó szert) Mechanikus: gyengíteni tudjuk a növényt, ha kihajtáskor rendszeresen visszavágjuk a hajtásokat. De ezzel nem akadályozzuk meg a terjedését. Ha kiszedtük a rizómákat, ne tegyük a komposztra, mert ott is kihajt.