811. Varjú (ki)csalogató - megoldást találtak a madárvédők?
A költési időszak közeledtével, a városi vetési varjak költőtelepei által okozott kellemetlenségek ellen több településen is szót emelt a lakók egy része az utóbbi hetekben.
A költési időszak közeledtével, a városi vetési varjak költőtelepei által okozott kellemetlenségek ellen több településen is szót emelt a lakók egy része az utóbbi hetekben.
2009. március 16-án, 15 órakor nyílik a Herbáriumok - Kiállítás az ELTE Egyetemi Könyvtár botanikai kézirataiból és nyomtatványaiból című kiállítás.
A különböző fajú gyümölcsfákat nem teljesen egyformán kell metszeni. A legintenzívebb metszést az őszibarack igényli, ő könnyen belepusztul, de legalábbis belerokkan akár már 4-5 évi kihagyásba is.
Szemrevaló kertkönyv jelent meg 2009-ben a piacon Kis Biokert-Kalauz címen. Hasznos tanácsokat olvashatunk a biokertek kialakításához és fenntartásához.
Míg a tápoldatozás vagy a lombpermetezés rendszeres 1-3 hetente megismételt elfoglaltságot jelentenek, a táprudak földbe helyezése 2-3 hónapra biztosítja a szükséges tápanyagot a növények számára.
Kedves Olvasó! Valószínűleg tartási hiba lesz. Fokföldi ibolya gondozásaA fokföldi ibolya folyamatosan nyíló kedves kis virágaival hálálja meg a rendszeres gondoskodást. A kifakult, elhalt virágokat és leveleket a tövüknél csípjük le, úgy, hogy a növényen csak 3-4 levélréteg maradjon. A növény a laza, tápanyagban gazdag földet kedveli. A legjobb az üzletekben kapható tőzegalapú (vagy azt helyettesítő) ültető keverék. A fokföldi ibolya fényigényes növény, csak egyenletesen, jól megvilágított helyen fejlődik megfelelően. Minél világosabb helyet keressünk neki, de ne tegyük olyan helyre ahol tűző nap érheti, különösen március és október között. A tűző hatására a leveleken száraz, barna foltok alakulhatnak ki. Kevés fény hatására a növény és a levészárak megnyúlnak. Télen viszont – fénykedvelő növény lévén – minden napfénynek örül. Nyáron 15-22 °C közötti hőmérsékleten fejlődik és virágzik a legszebben, de a hőmérséklet télen se legyen 13 C-nál alacsonyabb. Öntözése – tápoldatA fokföldi ibolya nem viseli jól, ha a levelét vagy a gyökerét hideg víz éri, ezért mindig alulról öntözzük langyos, szobahőmérsékletű vízzel. Ha locsolás után fél órával még maradna víz az alátétben, azt öntsük ki, ezzel elkerülhető az álló vízzel járó gyökér- és tőrothadás. A növény szereti a páradús levegőt, ezért állítsuk nedves kavicsokkal teli tálcára. A növekedési időszakban kéthetente adjunk neki tápoldatot.
Az esetek többségében nem a talajjal, a hellyel van baj, a légköri aszály hibáztatható. Pedig egyszerű lenne megmenteni őket. Nem kell hozzá más, csak egy kézi öntöző, s azt is kell tudni, hogy a tuja nem idevaló, pláne nem az egyre melegedő nyaraink növénye. Tovább >>
Kedves Ági! Az alany vagy egy másik magonc Káki (Diospyros kaki), vagy egy közeli rokon növény a Diospyros lotus, aminek kisebbek a gyümölcsei, viszont a gyökérzete és növekedési erélye sokkal jobb!
Kedves Judit! Napos, világos helyet szeret és jó vízgazdálkodású, tápanyag dús talajban érzi jól magát. Eléggé ellenálló növény: gombák, kártevők csak ritkán bukkannak fel a növényen. Javaslom, hogy tegye napra -és mivel cserépben van- nagyon sok vizet adjon neki nyáron, illetve rendszeresen pótolja a tápanyagokat. Ha talál rajta kártevőt, akkor permetezze le és öntözze be a növény tövét CHESS nevű felszívódó rovarölő szerrel.
Teljes mértékben kizártnak tartom!!Szerintem a boltban(vagy valahol) belekerült egy mag, és az ideális körülmények hatására kifejlődött. Egyébiránt a boltos rossz tanácsot adott! Amig az orchideavirágszár magától el nem szárad felesleges (sőt néha káros)a virágszár eltávolitása. Sok sikert