811. Varjú (ki)csalogató - megoldást találtak a madárvédők?
A költési időszak közeledtével, a városi vetési varjak költőtelepei által okozott kellemetlenségek ellen több településen is szót emelt a lakók egy része az utóbbi hetekben.
A költési időszak közeledtével, a városi vetési varjak költőtelepei által okozott kellemetlenségek ellen több településen is szót emelt a lakók egy része az utóbbi hetekben.
2009. március 16-án, 15 órakor nyílik a Herbáriumok - Kiállítás az ELTE Egyetemi Könyvtár botanikai kézirataiból és nyomtatványaiból című kiállítás.
A különböző fajú gyümölcsfákat nem teljesen egyformán kell metszeni. A legintenzívebb metszést az őszibarack igényli, ő könnyen belepusztul, de legalábbis belerokkan akár már 4-5 évi kihagyásba is.
Szemrevaló kertkönyv jelent meg 2009-ben a piacon Kis Biokert-Kalauz címen. Hasznos tanácsokat olvashatunk a biokertek kialakításához és fenntartásához.
Míg a tápoldatozás vagy a lombpermetezés rendszeres 1-3 hetente megismételt elfoglaltságot jelentenek, a táprudak földbe helyezése 2-3 hónapra biztosítja a szükséges tápanyagot a növények számára.
Kedves Kovácsszegi Lászlóné! TAvasszal a lecsípett rész felett 1-2 cm-el megint vágja le, akkor már szerintem egészen biztos, hogy szép koronája lesz nyárra!
Üdvözlöm! HA az árudában nem volt ráírva (a porzókat kéké szalaggal, a termőket pirossal szokták jelezni), akkor csak a telepítés után egy év múlva fog kiderülni, mégpedig a virágokból, mert nincs ivari kétalakiság. KÉrem, ha virágoznak, akkor küldje el a képeket és megmondom pontosan! Egyébként a harmadik évben válik termővé!
Üdvözlöm! Tavasszal javaslom az átültetést. Általános virágföld megfelelő és 1-2 számmal nagyobb cserépbe át is ültetheti az anyanövényt, a kölyköket méretűknek megfelelő kis cserépbe.
KEdves Robi! Tavasszal el kell vetni (március eleje) cserépbe és ha kikelnek (rendszeres, napi öntözés mellett) a növénykék, akkor ősszel, amikor már 1 cm vastag minimum, akkor lehet szemezni, illetve oltani a növényt. A gyökérnyakba kell végezni, hogy a kivánt fajta növekedjen tovább, de ehhez azért kell gyakorlat!
Üdvözlöm! A Pepino Dél-Amerikából származó növény. A teleltetése nagyon problémás (ahogy Önnél is látszik), ezért egyéves növénynek termesztik nálunk. HA sikerül is a teleltetése, akkor is tavaszra egy erőtlen, nem szép satnya növény lesz,mint pl.: a muskátli. A muskátlit sem javaslom soha telelésre! A pepinora visszatérve: meleg helyen teleltesse, ahol van fény és 7 C-alá nem megy a hőmérséklet. Tavasszal szedjen dugványokat a növényről és dobja ki az anyanövényt, mert nem lesz rajta megfelelő gyümölcs, illetve kisebbek lesznek a termések és nem is lesz olyan ízű.