831. Milyen örökzöldet ültessünk tavasszal sövénynek?
Most, hogy beköszöntött végre a tavasz, bátran elkezdhetjük csinosítgatni kertünket. Milyen sövénynövényt, örökzöldet vagy virágos cserjét ültesünk? Akciós növényeket mutatunk!
Most, hogy beköszöntött végre a tavasz, bátran elkezdhetjük csinosítgatni kertünket. Milyen sövénynövényt, örökzöldet vagy virágos cserjét ültesünk? Akciós növényeket mutatunk!
Bemutatjuk hogy lehet egyszerű, egészséges és egyben mutatós tojásokat festeni. Nem kell hozzá más, csak egy adag hagymahéj, vöröskáposzta, levelek, virágok és tojás.
Lassan itt a Húsvét, és ha vendégeinket nem csak a finomabbnál-finomabb ételekkel és a szebbnél-szebb hímes tojásokkal akarjuk levenni a lábukról, akkor szobanövényeinket és kertünket is gyönyörűvé kell varázsolnunk. Hogyan lehetséges mindez ilyen rövid idő alatt?
Várhatóan a nyár közepéig hétről-hétre kedvezőbb áron juthatunk hozzá a kígyóuborkához. Piaci árles 2009. április elején.
Aki szeretne minél kevesebb veszélyes növényvédő szert használni kertjében, gyümölcsösében, fontos, hogy nyomon kövesse a kártevők rajzását. Ehhez csapdába kell csalnunk őket!
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.