841. Top 5 tavaszváró recept
Tavasszal beindulnak a zöldségek, fűszernövények, a szürke tél után ismét színesebben és ízesebben főzhetünk. Kaldeneker György médiaszakácsunk legizgalmasabb receptjei között válogattunk.
Tavasszal beindulnak a zöldségek, fűszernövények, a szürke tél után ismét színesebben és ízesebben főzhetünk. Kaldeneker György médiaszakácsunk legizgalmasabb receptjei között válogattunk.
Mécsesek, gyertyák és angyalkák helyett rengeteg tojással és nyúllal várja a dagadó pénztárcájú vagy csak ötleteket gyűjtő látogatókat a Vörösmarty téri kirakodóvásár.
A vadmeggy, csepleszmeggy, sajmeggy vagy törökmeggy mind más jellemzőkkel ruházzák fel nemes meggyfajtáinkat, míg a cigánymeggy pedig önmagában is valódi hungarikum.
A virágok szerelmesei készülhetnek, két egymás utáni hétvégén két dísznövénykiállítás követi egymást Budapesten.
Az elmúlt hétvégén már sok helyen lehetett találkozni vonuló füsti fecskékkel, amik a napokban érkeztek meg hosszú afrikai útjukról. A hirtelen bekövetkezett meleg idő nagyon kedvez a hazatért fecskéknek, mert bőven találnak a táplálkozásukhoz szükséges rovarokból.
Az oregoni hamisciprus (Chamaecyparis lawsoniana) Ellwodii fajtája rendkívül igényes fajta: páraigényes, nem jól bírja a nyári hőséget és a téli nagy fagyokat. Általában nem betegség vagy kártevő károsítja, hanem a környezeti feltételeket, a szennyezett levegőt nem bírja. A kivágott elszáradt részek kedvezőtlen körülmények között valóban nem nagyon pótlódnak, ezért érdemes a klímánkat jobban bíró oszlopos fajtát ültetni, mint pl,a borókák közül a közönséges boróka (Juniperus communis ´Bakony´ nevű hazai nemesítésű fajtáját, vagy ´Stricta´ nevű, tömött, keskeny oszlopú fajtáját. Hasonlóan ellenálló a virgíniai boróka (Juniperus virginiana) ´Springbank´ vagy ´Blue Heaven´ kékes-ezüstös fajtái.
A Rossioglossumok mérsékeltházi orchideák. Ez a hibrid a williamsianum, valamint grande keresztezése. Jól virágzó fajta, évente kétszer is hajlamos akár az öreg bulbából is újra virágozni. Szobában könnyen tartható, rendszeres esővizes tápanyagutánpótlást igényel, heti egyszeri bőséges öntözés mellett. Közepes a fényigenye, télen tartható akár hűvösebb helyen is.
Bár a bonsaiként nevelt fák nagy része nem sóérzékeny, legjobb az esővíz, ha van mód az összegyűjtésre. Ha nincsen, érdemes állott, forralt csapvízzel öntözni. Különböző költségigényes vízkezelési módok léteznek, úgymint reverzozmózis berendezés vagy ioncserés gyantás oszlopok. Az ásványvízzel való öntözés nem javasolt.
A leírás alapján a szilvafán a bábaszilva, más néven a táskásodás jelent meg: a gyümölcsök az egészséges gyümölcsnél nagyobbak, deformáltak, ráncos felületűek, zöldek, később megbarnulnak. Az ilyen szilváknak nincs kőmagja! Lehullanak vagy a fán száradnak meg és terjesztik a betegségeket, főleg a házikertekben. A beteg gyümölcsöket meg kell semmisíteni és a fákat lombhullás után meg kell permetezni réztartalmú gombaölő szerrel, amelyek közül a legismertebb a bordói lé.
A Miltoniát - ha kellően fejlett, azaz elegendően nagy tő - tőosztással lehet szaporítani. A dudor a tövénél egy ún. álhagyma, azaz bulba, amely nedvesség és tápanyag raktározására szolgál. További kérdésekkel forduljon bizalommal speciális orchidea kertészetünkhöz a 06 30 948 3695-ös számon.