841. Top 5 tavaszváró recept
Tavasszal beindulnak a zöldségek, fűszernövények, a szürke tél után ismét színesebben és ízesebben főzhetünk. Kaldeneker György médiaszakácsunk legizgalmasabb receptjei között válogattunk.
Tavasszal beindulnak a zöldségek, fűszernövények, a szürke tél után ismét színesebben és ízesebben főzhetünk. Kaldeneker György médiaszakácsunk legizgalmasabb receptjei között válogattunk.
Mécsesek, gyertyák és angyalkák helyett rengeteg tojással és nyúllal várja a dagadó pénztárcájú vagy csak ötleteket gyűjtő látogatókat a Vörösmarty téri kirakodóvásár.
A vadmeggy, csepleszmeggy, sajmeggy vagy törökmeggy mind más jellemzőkkel ruházzák fel nemes meggyfajtáinkat, míg a cigánymeggy pedig önmagában is valódi hungarikum.
A virágok szerelmesei készülhetnek, két egymás utáni hétvégén két dísznövénykiállítás követi egymást Budapesten.
Az elmúlt hétvégén már sok helyen lehetett találkozni vonuló füsti fecskékkel, amik a napokban érkeztek meg hosszú afrikai útjukról. A hirtelen bekövetkezett meleg idő nagyon kedvez a hazatért fecskéknek, mert bőven találnak a táplálkozásukhoz szükséges rovarokból.
Két növényfajtát ajánlok a rézsű megfogására. Az egyik a Symphoricarpus Chenaultii "Hankook" hóbogyó fajta, a másik a Lonicera nitida "Maigrün´ nevű lonc fajta. A hóbogyónak lazább, a loncnak tömöttebb, örökzöld hajtásrendszere van. Mindkettő nyírható, alakítható talajtakaró cserje fajta.
Igen, érdemes mulcsként szalmát vagy friss fűnyesedéket teríteni a szamócatövek köré, ez nem csak a termést védi meg a koszolódástól, hanem a talajt is nedvesen és porhanyósan tartja, a gyomok is kevésbé fejlődnek alóla. A fenyők tűlevele nem igazán jó megoldás, mert nagyon lassan bomlik le. A mulcs egyetlen hátránya lehet, hogy esetleg kisebb rágcsálók szívesen beköltöznek a szamócásba, de ez kiskertekben nem igazán szokott gondot okozni inkább nagyobb epertáblákban. További ötleteket olvashat alábbi cikkeinkben:
A nyári nárciszt nem tudjuk név alapján azonosítani de a másik kettő faj nem télálló fel kell szedni a hagymáit és pihentetni télire.
A vashiányt gyorsan enyhíteni lombpermetezéseel lehet, ezért azt a módszert javaslom. Amikor a növények lombtömege gyorsan nő meg, ekkor szokott a relatív vashiány fellépni a meszes talajokon, erre a későbbiekben is számathat. A lombpermetezést általában 2-3 hetente indokolt megismételni, de most 2x hetente adja a növényeinek. A talajba juttatott vasnak csak töredéke és hónapok múlva jut a növényhez. Javaslom, hogy Wuxal szuper kombinált műtrágyát is próbálja ki lombpermetezésre: ez nem csak vasat, hanem más elemeket is tartalmaz. A növényeknek is harmonikus tápelem ellátásra van szükségük, ha egy elemmel bőven ellátom, akkor egy másik relatív hiánya fog jelentkezni tünetekkel.
A frissen lecsapott légy természetesen megfelelő a légycsapónak. Általános, hogy a csapó méretének kb. 2/3-a az a méret, amiért érdemes a növénynek összecsukódnia. Se túl kicsit, se túl nagyot nem érdemes beletenni. Amúgy, ha egyáltalán nincs etetve, akkor is töretlen a fejlődése, persze, ha az egyéb igényei ki vannak elégitve!